Orman ve Su İşleri Bakanlığı 7500 Personel Alımı

 Orman ve su işleri bakanlığı sulama projesi çalışmaları için 7 bin 500 kişilik personel alımı yapacağını duyurdu. Büyük projelerin ardı arkası kesilmiyor. Seçimlerden önce personel alımlarının başlayacağını ümit ederek Orman ve su işleri bakanlığının açıklamalarını sizlere sunmak istiyoruz. Orman ve Su işleri bakanlığı iş ilanlarına ve personel alımı kılavuzuna isbasvurusu.org sitemiz ile ulaşabilirsiniz.
orman-ve-su-isleri-7500-personel-alimi
Orman ve Su İşleri Bakanlığı 7500 Kişi Alacak

 Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun yaptığı açıklamada, Mersin Anamur Alaköprü Barajı Sulaması projesi için iş istihdamı yapacaklarını açıkladı.
 Dragon Çayı üzerinde tesis edilen Alaköprü Barajı'ndan alınacak su ile Anamur'da 83 bin 600 dekar zirai alana su vermek maksadıyla hazırlanan projenin ihale safhasına geldiğini kaydeden Bakan Eroğlu, "Bu proje ile Anamurlu çiftçilerimizin yüzü gülecek. Bu alanların suya kavuşmasıyla ürün çeşitliliği artacak ve çiftçilerimizin gelirleri önemli ölçüde yükselecek" ifadesini kullandı.

 Sulama sisteminin farklı bir yöntem ile kullanılacağını belirten Bakan, yağmur suyundan faydalanacağını bildirdi. Bakan Veysel Eroğlu açıklamalarına şu şekilde devam etti:

"Bu projede son derece kaliteli borular kullanılacak ve sulama sistemi yağmurlama ile damlama sulama şeklinde olacak. Böylece eski sistemler terk edilerek su tasarrufu en üst seviyeye ulaşacak. Proje ile toplam 7 bin 525 kişiye ilave istihdam imkanı ve yıllık 80 milyon lira net gelir artışı sağlanacak. Mersin Anamur Alaköprü Barajı Sulaması Projesi'nin bitirilmesi ile sulama maliyeti önemli ölçüde düşürülüp verimlilik artacağından ülke ekonomisine de katkısı büyük olacak ve yöre halkının ekonomisi güçlenecek. Ayrıca çeşitli desen bitki üretimi yapılacağından özellikle muz ve çilek ihracatında artış sağlanacaktır."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.