TAİ TUSAŞ İş Olanakları İş Başvurusu

 Birçok insanın günlük hayatta teknolojiyi kullandığı bilinen bir gerçektir. Hayatın her noktasında insanın yanında olan bu teknolojik unsurlar birçok konuda olduğu gibi alet yapımında ve yaşantının devamını sağlayan ürünlerin üretilmesinde kullanılmaktadır. Bu teknolojik unsurların kullanıldığı bir alan da uçak sanayi ve tedariğidir. Bu konuda kurulan TUSAŞ bu işin kurucusudur.

Öncelikle TUSAŞ'ın geçmişinden ve genel özelliklerinden bahsedelim.

 Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş (TUSAŞ) Türkiye’de hava platformlarının tasarımı, geliştirilmesi, üretimi, tamamlanması, yenilenmesi ve satış sonrası hizmetleri alanlarındaki teknoloji merkezidir. Şirket dünyanın en büyük yolcu uçağı Airbus A380'e ve askeri nakliye uçağı Airbus A400M'ye parça üretmektedir. Ayrıca şirket 2013 yılında ilk uçuşunu gerçekleştiren Airbus A350'ye kanatçık üretmeye başlamıştır. TUSAŞ'ın mevcut deneyimi F-16 Savaşan Şahinler, CN-235 hafif nakliye/deniz karakol/gözetleme uçakları, SF-260D eğitim uçakları, Cougar AS-532 arama kurtarma (SAR), silahlı arama kurtarma (CSAR) ve genel maksat helikopterlerinin ortak üretiminin yanı sıra, kendi tasarımı olan insansız hava aracı, hedef uçağı ve zirai ilaçlama uçağı gibi ürün geliştirme programlarını kapsamaktadır. Türk Havacılığının en gelişmiş parçalarından biri olan TUSAŞ, aynı zamanda sektörün lokomotifi konumundadır. Türkiye'nin entegrasyon merkezi konumundaki TUSAŞ, bu alandaki rekabet gücünü her geçen gün arttırmaktadır.
tai-personel-alimi
TAİ Tusaş eleman alımları

 Türkiye’nin ve yurtdışı müşterilerin askeri ve sivil havacılık ve uzay sistem ihtiyaçlarını karşılayacak tasarım dahil teknoloji ve kabiliyetleri geliştirmek; sürekli iyileştirmelerle küresel rekabet ortamında pazar payını artırmak; ülkesi, müşterileri, ortakları, tedarikçileri ve çalışanları
için değer yaratmaktır.

 İşte bu teknolojik merkezin yılın her döneminde gerekli olan pozisyonlara eleman aramasıyla istihdam süreci başlamaktadır. Bunun için öncellikle TUSAŞ ya da TAİ adıyla ulaşabileceğiniz bu kuruluşun internet sitesindeki insan kaynakları bölümünü ziyaret etmeniz gerekmektedir. Ardından buradaki açık pozisyonlar noktasındaki başvuru kısmından istediğiniz pozisyona başvuru yapabilirsiniz.

Başvuran tüm adaylar, öncelikle mülakata davet edilir. Temel şartları sağlayan adaylar, modern seçme yöntemleri kullanılarak yazılı ve sözlü değerlendirmelere alınır.

Bu aşamaların ardından, mesleki yeterlilik testleri ile ilgili süreçlerini de başarıyla tamamlayan adaylar, sağlık şartlarının onayıyla eğitim sürecine başlar. Eğitimi başarıyla tamamlayan tüm adaylar TUSAŞ'ın geniş kadrosuna dahil olma hakkını kazanmaktadırlar.

Bu şekilde TUSAŞ'tan iş sahibi olmanız mümkündür.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.