Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 635 Memur Alımı İş Başvurusu

 Kamu kurumlarında memur alımı haberlerimize son dakika ilanımız ile devam ediyoruz. Gümrük ve Ticaret bakanlığı yeni yayınladığı bir ilan ile toplamda 635 yeni memur alımı yapacağını duyurdu. İlana göre gümrük muhafaza memuru, mühendis, avukat, raportör, muayene memuru ve şoför kadrolarına personel alımı yapılacak. Gümrük ve Ticaret bakanlığı memur alımı yapacağı kadroları için ayrı ayrı şartlar aramaktadır. Aşağıda bakanlığın yayınladığı ortak şartlar yanında kaç personel hangi kadro için alınacak ayrıntılarına ulaşabilirsiniz. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı memur alımları için başvuruları 9 Aralık tarihine kadar alacak.

 Gümrük ve Ticaret bakanlığı memur alımlarında KPSS puan şartı olarak 70 puan barajını getirmiştir. Ayrıca kendi sözlü sınavını da düzenleyecek bakanlık memur alımlarında kadroya göre ayrı şartları da arayacak.

 Ayrıca Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bazı kadrolar için lise mezunu arkadaşlara da şans tanıyacak. Yine ortaöğretim KPSS puanı olan memur adaylarının başvuru yapabileceği personel alımı ilanı detaylarına burada ulaşabilirsiniz.
gumruk-635-memur-alimi
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 635 Memur Alımı

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI ALINACAK PERSONEL KADROLARI


- Mühendis alımı: 10 Kişi,
- Avukat alımı: 15 Kişi,
- Tüketici Hakem Heyeti Raportörü: 50 Kişi,
- Muayene
Memuru: 50 Kişi,
- Muhafaza Memuru: 300 Kişi,
- Memur: 200 Kişi,
- Şoför alımı: 10 Kişi.

MEMUR ALIMI İLANINA BAŞVURU ŞARTLARI


- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak,
- 2014 yılı KPSS’den, KPSSP3, KPSSP93 ve KPSSP94 puan türlerinden 70 ve üzeri puan almış olmak aranan şartlardır.

BAŞVURU VE SINAV

 Gümrük ve ticaret bakanlığı memur alımı kılavuzuna burayı tıklayarak ulaşabilir, Sözlü sınava girmek isteyenlerin, Bakanlığımızın kurumsal internet sitesinde (www.gtb.gov.tr) yer alan iş talep formunu elektronik ortamda doldurarak müracaat etmeleri, elektronik ortamda yapılan başvuruda adayların bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak girmeleri gerekmektedir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.