İçişleri Bakanlığı 13 Memur Alımı İş Başvurusu

 İçişleri bakanlığı yeni yayınladığı bir ilan ile toplamda 13 yeni memur alımı yapacak. Sözleşmeli pozisyonlar için bilişim personeli alımı yapacak bakanlığın şartlarına hemen aşağıda ulaşabilirsiniz. İçişleri bakanlığı memur alımlarında KPSS puan şartı aramaktadır.

 İçişleri Bakanlığının memur alımı ilanını incelediğimizde önlisans mezunu arkadaşların başvuru yapacağını anlıyoruz. Kamu kurumlarına iş başvurusu yapmak isteyen 2 yıllık üniversite mezunu kişiler bu ilanın son başvuru tarihine kadar sizde bilgilerinizi bakanlık yetkililerine iletebilirsiniz.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI MEMUR ALIMI ŞARTLARI


- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
- Fakültelerin kılavuzda belirtilen bölümlerinden mezun olmuş olmak,
- Bilgisayar konusunda en az 2 yıllık tecrübesinin olduğunu ispatlamak,
- Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olmak ilk aranan şartlar arasında yer almaktadır.

memur-alimi-ilani
İçişleri Bakanlığı Memur Alımı
Ayrıca her bir pozisyon için farklı olarak özel şartlar istenmektedir. İstenen bu özel şartlar ile ilgili bilgileri ise kılavuz üzerinden öğrenebilirsiniz.

BAŞVURU

Başvurular, 01/12/2015-16/12/2015 tarihleri arasında www.icisleri.gov.tr ve www.icisleribilgiislem.gov.tr adresinde bulunan “Sözleşmeli Bilişim Personeli Başvuru Formunun” doldurulmasından sonra, fotoğraf yapıştırılmak ve imzalanmak
suretiyle aşağıda sayılan belgelerle birlikte, en geç 16/12/2015 tarihi saat 18:00’a kadar Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına (İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı - İnönü Bulvarı No:4 Bakanlıklar/ANKARA) elden teslim edilmek veya son başvuru tarihinde anılan adreste olacak şekilde postayla gönderilmek suretiyle yapılacaktır.

Adaylar en fazla 2 (iki) pozisyon için başvuru yapabilecekler.

İSTENEN BELGELER

- Başvuru formu,
- Diploma,
- 2014-2015 KPSS P3 sınav sonuç belgesi (KPSS sınav sonuç belgesi ibraz etmeyenlerin puanı yetmiş (70) kabul edilecektir.),
- İngilizce dilinde Kamu Personeli Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavından (KPDS-YDS vs.) alınan puanı veya bu dilde yapılan diğer yabancı dil sınavlarından alınan ve Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen KPDS dengi puanı gösterir belge istenmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.