Kalkınma Bankası 40 Memur Alımı İş Başvurusu

 Türkiye Kalkınma Bankası yeni yayınladığı ilan ile 40 yeni memur alımı yapacağını duyurdu. Uzman yardımcılığı kadroları için memur alımı yapacak kurum memur adaylarını elemek adına bir çok şart öne sürmektedir. Aşağıdaki Kalkınma Bankası Memur alımı kılavuzundan yararlanarak şartlara ulaşabilir başvuru tarihlerini ve adresleri öğrenebilirsiniz. Kalkına Bankası memur alımı şartlarındaki KPSS 70 puan barajı 2015 ve 2014 yıllarındaki sınavları kapsamaktadır. Kalkınma Bankası ayrıca YDS yani yabancı dil sınavından da 50 puan almış olma şartı aramaktadır.

kalkinma-bankasi-is-basvurusu
Kalkınma Bankası 40 Yeni Memur Alımı İlanı

TÜRKİYE KALKINMA BANKASI MEMUR ALIMI ŞARTLARI


- Türk vatandaşı olmak,
- Kamu haklarından mahrum kalmamış olmak,
- Askerlikle ilgisi bulunmamak,
- Daha önce işten çıktığı yerlerden herhangi bir ceza almamış olmak,
- 30 yaşını doldurmamış
olmak,
- 05/06 Temmuz 2014 veya 04/05 Temmuz 2015 KPSS üzerinden en az 70 puan almış olmak,
- YDS üzerinden en az 50 almış olmak ilk istenen şartlar arasında yer almaktadır.

Aşağıda belirtilmiş olan belgeler ile birlikte 04/12/2015 tarihi saat 17:30’a kadar Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş. İzmir Caddesi No: 35 06440 Kızılay/ANKARA adresi İnsan Kaynakları Daire Başkanlığına elden ya da posta yolu ile ulaştırılmalıdır. Başvuru evrakı eksik olan, evrakında silinti, kazıntı veya tahrifat olan ve Giriş Sınavı Başvuru Formunda yanlış ve eksik beyanda bulunan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

İSTENEN BELGELER

- Başvuru formu,
- 2 adet vesikalık,
- KPSS sonuç belgesi istenen belgelerdir.

 Kalkınma Bankası memur alımı kılavuzuna burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz. Kalkınma bankası gerek çalışma koşullarının kalitesi bakımından gerekse yüksek maaş vermesi ile tercih edilen kamu kurumlarındandır. O yüzdendir ki memur alımlarında istenen şartlar biraz zorlu olmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.