Nasa Astronot Alımı İş Başvurusu

 "Nerden çıktı bu şimdi" demeyin NASA yayınladığı bir ilan ile Astronot alımı yapacağını duyurdu. İlanda herhangi bir ülke şartı aramayan NASA iş başvurusu yapacak elemanlar bekliyor. İlgili ilana burayı tıklayarak ulaşabilir sizde kariyerinize uzayda devam edebilirsiniz. NASA Mars gezegeninde yürüttüğü projeler için yeni astronotlara ihtiyaç duyduğunu ve 2017 yılında alımları yapılacak elemanları şimdiden aramaya başladı. 14 Şubat 2016 tarihine kadar devam edecek başvurular sonucunda NASA personel alımı gerçekleştirecek.
nasa-astronot-alimi
NASA Personel Alımı

 Mars gezegenine yapılacak test ve deney uçuşları için elemanlar yıllık 126 bin dolar maaş alacak yani TL olarak yaklaşık 300 bin lira. Aylığa vurursak yaklaşık 25 bin lira.

 Bazı forum sitelerinde şimdiden Türk astronot adaylarının maruz kalacağı komik durumlar yazılmakta. Örneğin; KPSS 70 puan şartı varmış, Seyahat engeli
olanlar başvuru yapamaz, Nasada dayısı olmayanlar boşuna uğraşmasın, SSK yok vb...

 Çocukluğundan beri astronot olmak isteyenleri heyecanlandıran ama artık evlenip barklanmış çoluk çocuğa karışmış kişilerin "ne işim var marsta" diye yakınacağı bir ilan.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.