ÖSYM Personel Alımı İş Başvurusu

 ÖSYM personel alımı ilanı yayınlayarak 12 kişilik farklı kadroda memur alımı yapacağını duyurdu. Ösym ilan detaylarına aşağıda ulaşabilir hangi kadrolarda memur alımı yapacağını inceleyebilirsiniz. 12 Aralıkta Ankrada yapılacak memur alımı sınavına başvurular bu ayın 20'sinde son bulacak. Başvuru yapmak isteyen arkadaşlara şimdiden başarılar diliyoruz.
osym-is-basvurusu
ÖSYM Personel Alımı

Giriş sınavı sözlü usulü ile 22/12/2015 tarihinde Ankara’da yapılacaktır. Aynı gün bitmemesi halinde takip eden günlerde sözlü sınava devam edilecektir. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylara sınavın yapılacağı yer ve zamanı; ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden ilan edilecektir (http://ais.osym.gov.tr). Adaylar sözlü sınava giriş
belgelerini ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden alacaklardır, ayrıca sınava giriş belgesi düzenlenmeyecektir.

- Türkçe Bölümü: 2 Kişi,
- Matematik Bölümü: 3 Kişi,
- Biyoloji Bölümü: 1 Kişi,
- Felsefe Bölümü: 1 Kişi,
- Coğrafya Bölümü: 1 Kişi,
- İngilizce Bölümü: 3 Kişi,
- Eğitim Biliminde Yüksek Lisans Yapmış: 1 Kişi.

ŞARTLAR

- 4 yıllık bir fakülte bitirmiş olmak,
- Türk vatandaşı olmak,
- Askerle ilişkisi bulunmamak (erkekler için),
- Görevini aksatacak bir akıl sağlığına sahip olmamak ilk aranan şartlar arasında yer almaktadır.

BAŞVURU

Başvurular bu ilanın yayımlandığı tarihte başlayacak ve 20/11/2015 tarihi mesai bitiminde sona erecektir. Adayların sınava katılabilmesi için Sınav Başvuru Formunu elektronik ortamda eksiksiz olarak doldurduktan sonra, formun çıktısını imzalamak suretiyle yukarıda belirtilen belgelerle birlikte, Başkanlığımızın İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetler Dairesi Başkanlığı, 06800 Bilkent/Ankara adresine şahsen veya posta yoluyla başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

İSTENEN BELGELER

- Diploma,
- Başvuru formu,
- T.C kimlik numarası beyanı,
- Sabıka kaydı,
- Erkek adaylar için askerlik belgesi,
- KPDS veya YDS üzerinden her bir bölüm için gerekli puanların (KILAVUZDA BELİRTİLMİŞTİR) alındığına dair belgeler ilk istenenlerdir.

Sınav konuları ve çalışma şekilleri hakkında bilgi edinmek isteyenler ise kılavuzu inceleyebilir, tüm bilgileri öğrenebilirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.