Polonya Personel Alımları İş Başvurusu

 Yurtdışında çalışmak isteyen yüzlerce takip edenimiz vardır. Özellikle Amerika iş ilanlarına yer verdiğimiz sayfalarımızda Polonya iş olanaklarından bahsetmek istiyoruz. Yüksek maaş ve kaliteli yaşam peşinde koşanlar çoğunlukla yutdışı iş olanaklarına yöneliyor. Kimine göre bu doğru bir hareket kimine göre ise çok yanlış. Avrupanın doğusunda bulunan AB ülkesi Polonya da göçmen işçi alımlarına devam ediyor. Polonyada kullanılan Lehçe dili biraz zor olmakla beraber eğer İngilizce bilginiz varsa iş olanaklarından yararlanabilirsiniz.

 Polonya’nın ana dilinin bilinmesi iş hayatında her zaman bi avantaj olmak ile birlikte ana dilin yanında mutlaka İngilizce ve bunun yanı sıra başka bir dil bilmeniz iş bulmanızı kolaylaştıracaktır.
polonya-is-basvurusu
Polonyada Çalışmak

 Lehçe dilini en üst düzeyde bildiğiniz taktirde ana diliniz ile Lehçe arasında tercümanlık yapma imkanına da sahip olabilirsiniz. İş görüşmeleri, konferans gibi pek çok etkinlikte tercümanlık yapabilirsiniz.

 Çok dil bilenler için iş imkanları oldukça fazladır. Fakat dil bilmeden vasıfsız işçi olarak gelmek isteyenler için Polonya’da iş imkanları o kadar da fazla
değildir. Genellikle dil bilmeyen vasıfsız insanlar kebapçı tarzı yerlerde çalışmaktadırlar.

 Polonya’da okumayı düşünen öğrenciler için de iş imkanları geniştir. Akıcı bir biçimde İngilizce konuşabiliyorsanız bunun yanında anadilinizi kullanarak part-time ya da full-time iş bulmanız da mümkün. Günümüzde Polonya’da bir çok firma Türkçe bilen personel alımı yapmaktadır. Genellikle Türklerin çalıştığı büyük firmalar arasında; InfoSYS, Accenture, Philips, Fujitsu gibi başlıca firmalar yer almaktadır.

 Bunun yanı sıra Indesit gibi firmalar da Türkçe bilen muhasebe işlerine bakacak personel alımı yapmaktadır. Türkiye’nin aksine Polonya’da üniversite bitiren öğrenciler daha hızlı ve kolay bir şekilde iş sahibi olabilmektedir. Nüfus, istihdam gücü ve Avrupa Birliği’nin etkisi de bu konuda çok önemlidir.

4 yorum:

 1. mekanik.çelik montaj ve tavan vinci operatörlüğü üzerine yurtdışına acil iş arıyorum.tlfn. 05428282679

  YanıtlaSil
 2. mehmet taş donanımlı ekıbe sahıbım kalıp ve ınce işçilık alanında tecrubelı ekıbım olup yurt dışi tecrubeye sahıbım tlf 05365941436

  YanıtlaSil
 3. mehmet taş .donanımlı kalıpçi ekıbene ve ınce işçilik alanınıda da tecrubelı ekıbım olup yurt dışı tecrubesıne sahıbım . tlf 05365941436

  YanıtlaSil
 4. Merhabalar, iki ya da bir cok dilde kendinizi yetkin hissediyorsaniz www.languagejobseurope.com isinize yarayabilir.

  YanıtlaSil

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.