Bakandan 10 Bin Kişiye İş olanağı Açıklaması

 Yeni desteklemeler ve yatırımlar ile 10 bin kişiye açılacak olanağından Başbakan yardımcısı Mehmet Şimşek bahsetti. E-devlet projesi ile hem kamuda hemde özel sektörde binlerce kişiye iş olanağı yaratılacak.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek e-devlet Projesiyle ayrıca özel sektörde iş olanakları yaratılmasının planlandığına dikkati çeken Şimşek, bu kapsamda 5 bini teknik personel olmak üzere toplam 10 bin kişiye istihdam yaratılmasının hedeflendiğini bildirdi.
10-bin-is
Bakan açıkladı 10 bin kişiye iş olanağı

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, kamunun yeniden yapılanmasına kaynak bulmaya devam ettiklerini belirterek, bu kapsamda Dünya Bankası kaynaklı kredilerle de bazı kamu hizmetlerini daha etkin ve verimli hale getirdiklerini
söyledi. Şimşek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kamunun yeniden yapılanmasına önem verdiklerini, bu amaçla sağlanan dış kaynakların etkin ve yerinde kullanıldığını ifade etti.

Söz konusu kaynakların kamuda vatandaş memnuniyetini artırmada önemli rol üstlendiğini vurgulayan Şimşek, bu çerçevede Çevre ve Şehircilik Bakanlığının çabası ile tapu ve kadastro işlemlerinin modernizasyonu için Dünya Bankasından 81 milyon avroluk ek finansman sağlandığını bildirdi. Şimşek, 5 yılı geri ödemesiz toplam 10,5 yıl vadeli sağlanan 81 milyon avroluk ek finansman ile projenin 2016-2020 yılları arasında devam ettirilmesinin sağlanacağını ifade ederek, modernizasyon ile bu alanda kayıtdışılıkla mücadelede önemli bir aşama kaydedilmiş olacağını söyledi.


Kadastro haritalarının sayısal kadastro ve tapu bilgilerini destekleyecek şekilde yenilenmesi ve güncellenmesi ile sayısal tapu ve kadastro bilgilerinin kamu ve özel sektör kuruluşlarının hizmetine sunulmasının, tapu ve kadastro hizmetlerinin etkinliğini ve verimliliğini artırdığına işaret eden Şimşek, şöyle devam etti: "Sağlanan ek finansman ile tapu ve kadastro alanında hizmet alan özel sektör temsilcilerinin, kamu kurumlarının ve vatandaşlarımızın işlem süreleri kısalacak, verilecek hizmetin kalitesi artırılacaktır. Bu hedefle, etkin ve yaygın e-Devlet uygulamaları kapsamında tapu ve kadastro hizmetlerinin kalitesi, verimliliği artacak, daha geniş kullanıcı kitlesine kısa sürede hizmet verilecektir."

Kamuda yeniden yapılanma için kaynak bulmaya devam Projeye ilişkin olarak ayrıca özel sektörde iş olanakları yaratılmasının planlandığına dikkati çeken Şimşek, bu kapsamda 5 bini teknik personel olmak üzere toplam 10 bin kişiye istihdam yaratılmasının hedeflendiğini bildirdi. Şimşek, "Kamunun yeniden yapılanmasına kaynak bulmaya devam ediyoruz. Dünya Bankası kaynaklı krediler ile de bunun gibi bazı kamu hizmetlerini daha etkin ve verimli hale getiriyoruz" dedi.

2 yorum:

  1. İnşallah sayın Bakanımın görüş ve önerileri dikkate alınır da diplomalı boşta gezen gençlerimize bir ekmek kapısı açılır. SAYGILARIMIZLA

    YanıtlaSil
  2. Diplomasız yandaşlar varken biz diplomalı halk hiç umut bağlamasın...Mekatronik teknikeriyim canımı dişime takıp çalışıyorum özel şirkette para mı alamayınca da yine suçlu gibi ben kalıyorum. "Ekmek" Adalet Kalkınma Partisinin elinde ordaysan o saftaysan yersin. Yoksa bir avuç bugdayının un olup, hamur olup, pişirmek, yemek gibi hayaller kurar durursun... Bende oyumu Akp ye verdim pişman mıyım hayır!!! Sadece bir dalda bir yaprak da ben olmak istedim...

    YanıtlaSil

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.