Belarus İş İmkanları Göçmen Personel Alımları

 Belarus ülkesi göçmen personel alımları yapmaktadır. AB üyesi ülkeler arasında bulunan Belarus eksik olduğu kollarında personel alımları yapmaktadır. Belarusta göçmen işçi olmak bir bakıma çok avantajlıdır.

Bunların başlıca sebepleri arasında;

1-) Rekabetin az olması,

2-) Para birimi TL’den daha değersiz olan ülkelerin ucuzluğu,

3-) Aynı sektörde çok fazla firma ya da şirket olmaması,

4-) Gelişmekte olan bir ülke olması,

5-) Kalkınma hızının yüksek olması,

6-) Bir çok sektör için potansiyelin olması gibi başlıca sebepler yer almaktadır.
belarus-is-ilanlari
Belarus Göçmen Personel Alımı

Günümüzde yurtdışına yatırım yapan yatırımcılar daha fazla kâr elde edebilmek için yatırımlarını gelişmekte olan ülkelere yapmaktadırlar. Çünkü gelişmekte
olan ülkelere yapılan yatırımlar, gelişmiş ülkelere göre daha çok kazandırmaktadır. Dolayısıyla Belarus’ta iş yapmak isteyen yatırımcıların yapması gereken ilk şey Belarus’a gidip çeşitli büyük şehirlerini gezip oralarda keşifler yapmak olacaktır.

Öncelikle en çok talep edilen ve bu edilen talep karşısındaki arz yeterli mi gibi soruların cevaplarına yanıt bulmak gerekmektedir. Bunun için ise iyi bir yatırımcı gözüyle gözlem yapmak şarttır. Bunun için eğer vaktiniz varsa uzun süreli seyahat fakat vaktiniz yoksa kısa süreli seyehatlar ya da gözlemci göndererek Belarus’ta yapılabilecek işler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Belarus’ta iş denildiği zaman özellikle inşaat işleri ön plana çıkıyor. Genellikle kalkınmakta olan yani gelişmekte olan ülkelerde inşaat işleri ön plana çıkmaktadır. Bu konuda da bazı Türk inşaat firmalarının Belarus’ta iş yaptığı bilinmektedir. Sadece inşaat değil tekstil işi içinde iyi bir fırsat olarak değerlendirilebilir. Nüfusunun az olmasından dolayı günümüzde Türk yatırımcılar kendi ülkesini seçiyor.

Fakat Belarus’un Rusya’ya açılan bir kapı olduğunun yatırımcılar pek farkına varmıyor. Tekstil ve inşaat işinin yanı sıra gıda sektörü de her zaman düşünülebilir. Belaruslu ailelerin Türkiye’ye geldiğinde ekmek alıp döndükleri gözlemlenmiştir. Bu bağlamda Belarus’ta yapılacak fırıncılık işleri de güzel bir yatırım olabilir. Ayrıca gece hayatı ile de popüler olan Belarus’ta gece hayatına yönelik sektörlere de yatırım yapılabilir fakat bu sektör hakkında devletin şartları ya da yaptırımlarının iyi ve doğru bir şekilde araştırılması gerekmektedir.

Tüm bunların yanı sıra önceden Belarus’a gitmek için vize şartı aranmaktaydı. Fakat artık 29 Mart 2013 tarihinden itibaren o dönemin Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu’nun Belarus’a resmi bir ziyaret yapmasının ardından iki ülkede vizeleri karşılıklı olarak kaldırdığını ifade etmişti. Türkiye’den Belarus’a giderek vizesiz 30 gün kalma hakkına sahipsiniz.

3 yorum:

  1. yurt dışında kaynak montaj üretim kör kasa imalat montaj işi arıyorum ekibim var benmle iletişime geçerseniz sevinirim 05468423260

    YanıtlaSil
  2. Merhaba Belarus ta 20=,,_30 kişiye yemek yapabilir, ve Ayrıca döner alabilirim şantiye Deneyimleri var Rusya, Sinir, çecenistanda bulundum ve 12 yıl Almanya'da kaldım ve almanca dilim var. Konuşup, yazabilirim. 05323340494 Nazım

    YanıtlaSil
  3. Merhaba ben mekanik Tesisat ustası olarak çalışmaktayım yurtdışında çalışmak istiyorum tercih ederseniz 0543 802 48 90 bnm istek üzerine ekip kurabilirim iletişim 0543 802 48 90

    YanıtlaSil

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.