Diyanet İşleri 750 Personel Alımı İlanı

 Diyanet işleri başkanlığı toplamda 750 kişilik naklen personel alımı yapacak. Çeşitli şartları öne süren Diyanet İşleri uzman vaiz, kuran kursu uzman öğretici, uzman imam hatip ve baş müezzin kadroları için personel alımı yapacak. Daha çok tecrübeli personel alımı yapmaya özen gösteren Diyanet işleri iş başvurusu detaylarına aşağıda ulaşabilirsiniz.

DİYANET İŞLERİ ALINACAK PERSONEL RAKAMLARI


- UZMAN VAİZ: 100 Kişi,
- KUR’AN KURSU UZMAN ÖĞRETİCİSİ: 100 Kişi,
- UZMAN İMAM-HATİP: 500 Kişi,
- BAŞ MÜEZZİN: 50 Kişi.
diyanet-personel-alimi
Diyanet İşleri 750 Memur Alımı

ŞARTLAR

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendindeki genel şartları taşımak,
- Son 3 (üç) yıl içinde uyarma ile kınama hariç disiplin cezası almamış olmak,
- 2013, 2014, 2015 yıllarında yapılan Mesleki Bilgiler Seviye
Tespit Sınavı'nın (MBSTS) herhangi birinden en az 60 (altmış) puan almış olmak gerekirken her bir ayrı pozisyon için özel şartlar bulunmaktadır. Bu özel şartlar hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz kılavuzu inceleyebilir ve detayları görebilirsiniz.

BAŞVURU

Başvurular 07.12.2015 (saat 08:30)-18.12.2015 (saat 16:30) tarihleri arasında alınacaktır. Sınava başvuru yapmak isteyen adaylardan Başkanlığımız merkezinde çalışanlar çalıştıkları birimlere, taşra teşkilatında çalışanlar bağlı bulundukları İl Müftülükleri ve Dini Yüksek İhtisas/Eğitim Merkezi Müdürlüklerine başvuru için gerekli belgelerle birlikte şahsen başvuracaklardır.

Hizmet içi eğitim kursuna devam edenler Dini Yüksek İhtisas/Eğitim Merkezi Müdürlüklerine başvuru yapabilecektir. Adaylardan istenen belgeleri getirmeleri halinde, sınava müracaat edecek adaylar adına üçüncü şahıslar müracaat işlemini yapabileceklerdir.

İSTENEN BELGELER

- T.C. kimlik numarası yazan kimlik belgesi,
- Amirlerince onaylanmış 1 (bir) adet hizmet çizelgesi,
- Hafızlık belgesi (bazı bölümler için) istenmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.