Maliye Bakanlığı Defterdarlık Personeli Alımı İlanı

 Maliye Defterdarlık bünyesinde yeni memur alımı ilanı yayınlamıştır. Uzman yardımcısı kadroları için toplamda 50 memur alacak kurum KPSS puan şartı aramaktadır. Aşağıdaki başvuru şartlarından ve başvuru tarihlerinden sizde yararlanabilir memur olmaya bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

MEMUR ALIMI ŞARTLARI


- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
- En az 4 yıllık eğitim veren kılavuzda belirtilmiş bölümlerden mezun olmuş olmak,
- 35 yaşını doldurmamış olmak,
- Defterdarlık Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavına, 5-6 Temmuz 2014 veya 4-5 Temmuz 2015 tarihli Kamu Personel Seçme Sınavlarından KPSSP39, KPSSP40, KPSSP42, KPSSP56 ve KPSSP118, puan türlerinin herhangi birinden 75 ve üzeri puan almış olmak ilk aranan şartlardandır.
maliye-is-ilanlari
Defterdarlık Memur Alımı

BAŞVURU

Başvurular 15/2/2016 tarihinde başlayıp 26/2/2016 tarihinde saat 17.30'da sona erecektir. Giriş sınavına başvuru, Maliye Bakanlığı (www.maliye.gov.tr) veya Personel Genel Müdürlüğü (www.pergen.gov.tr) internet sayfası üzerinden elektronik ortamda
yapılacaktır. Ancak, istenmesi halinde belirtilen internet sayfalarında yayımlanacak olan Başvuru Formu doldurularak elden veya posta yoluyla da başvuru yapılabilir.

Alımlar toplamda 30 ilde yapılacak olup alımlara yönelik ilanlar hakkında daha fazla bilgi almak ve sınavlarda hangi konuların sorulacağını öğrenmek isteyen adaylar kılavuzu baştan sona inceleyebilirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.