Milli Savunma Bakanlığı 129 Memur Alımı İş Başvurusu

 Milli Savunma Bakanlığı (MSB) çeşitli kadrolarda personel alımı yapmak için ilan yayınlamıştır. KPSS puan şartı bulunan ilan detaylarına aşağıda ulaşabilir sizde askeri iş ilanlarını sitemizde takip etmeye devam edebilirsiniz. Milli Savunma Bakanlığı ihtiyaç kadrolarında aşçıdan şöföre memurdan teknikere kadar çeşitli branşlarda personeller aranmaktadır.

 Milli savunma bakanlığı iş başvurusu yapmak isteyen meslek sahibi arkadaşlar yayınlanan kılavuzda farklı kadroların farklı şartlarına ulaşabilirsiniz. Çalışmak istediğiniz kadronun şartlarını yerine getirmeniz gerekmektedir.

MSB ALINACAK PERSONEL KADROLARI


- Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni: 18 Kişi,
- Uzman: 49 Kişi,
- Psikolog: 1 Kişi,
- Mimar: 1 Kişi,
- Mühendis: 35 Kişi,
- Mütercim: 1 Kişi,
- Tekniker: 12 Kişi,
- Aşçı: 2 Kişi,
- Garson: 2 Kişi,
- Hizmetli: 2 Kişi,
- Koruma ve Güvenlik Görevlisi: 5 Kişi,
- Şoför: 1 Kişi.

MEMUR ALIMI GENEL ŞARTLARI


msb-is-basvurusu
Milli Savunma Bakanlığı Memur Alımı


- 18 yaşından büyük olmak,
- Herhangi bir kurumda çalışmıyor olmak,
- Askerlik görevini tamamlamış olmak,
- Ortaöğretim, Ön Lisans ve Lisans
mezunları için 2014 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmak ilk aranan şartlar arasında yer almaktadır.

Ortaöğretim mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93, Lisans mezunları için KPSSP03 puanları esas alınacaktır.

BAŞVURU TARİHLERİ VE ŞEKİLLERİ


Adaylar, 14-21 Aralık 2015 tarihleri arasında saat 17.00’a kadar www.msb.gov.tr resmi internet adresindeki Aday Giriş Ekranında bulunan Başvuru Formunu doldurmak suretiyle başvuru işlemlerine başlayacaklardır. Başvuru formunun bütün bölümleri (özellikle adayların yazışma/e-posta adresleri, telefon numaraları ile istenilen belgelerin sisteme resim dosyası olarak yüklenmesi vb.) tam ve doğru olarak doldurulacaktır.

BAŞVURULARDA İSTENEN BELGELER


- Başvuru formu,
- Diploma,
- Sertifikalar istenmektedir.

 Tüm bu açıklamalardan sonra başvuru yapmak isteyen arkadaşlar buradaki bağlantımız ile Milli Savunma Bakanlığı memur alımı kılavuzuna ulaşabilirsiniz. Askeri kurumlarda memur olarak çalışmak zor bir meslek olsa da şanlı Türk ordumuzun bir çalışanı olmak ayrı bir gurur meselesidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.