Tekstil Sektörü 50 Bin Personel Alımı İş Başvurusu

 Ülkemizdeki tekstil sektörünün zaman zaman sıkıntılar yaşadığı ve kendisini tam toparlayamadığı aslında doğru diyebiliriz. Her kriz öncesi ilk olarak sallanan tekstilciler, özellikle yurtdışına ihracat konusunda çok ciddi sıkıntılar yaşayabiliyor. Dövizlerde hareketlilik ve liranın değer kaybetmesi tekstil firmalarını derinden etkilerken bir yandan da bu sektörde çalışmak isteyen eleman sayısında düşüş yaşanıyor. Tekstil sektöründe kaliteli iş gücünü doğru taleple buluşturmayı amaçlayan İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) 'Tekstilde İş Var' projesi kapsamında Türkiye'de online iş ve insan kaynakları hizmetlerinin öncülerinden olan Yenibiris.com ile işbirliği anlaşması imzaladığını açıkladı.

Tekstil sektöründe çalışmak isteyenlere yönelik açıklamalar yapan ve başvurularını açan İTHİB, daha başvuruyu ilk açtığı günden itibaren kısa bir sürede 1000 üzerinde başvuru aldı.
tekstil-is-ilanlari
Tekstil Sektöründe 50 Bin Kişiye iş

40 – 50 BİN ARASI BAŞVURU BEKLENİYOR

Yenibiris.com Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Özörnek ise Yenibiris.com’da 9 milyon kişinin toplam 17 milyon özgeçmişi olduğunu ve bu kişilerden 1 milyona yakınının tekstil ve hazır giyim sektörlerinde istihdam edilecek kişiler olduğunu belirtti. Özörnek, sitenin aylık 78 milyonun üzerinde sayfa gösteriminin de olduğunu hatırlatarak, “ Proje kapsamında ilk ayda tekstil ve hazır giyim sektörlerinde 45-50 bin arası başvuru olacağını tahmin ediyoruz. Kalifiye
eleman arayanlar rahatlıkla bu proje kapsamında aradığı istihdama kavuşacak” diye konuştu.

BAŞVURU YAPILABİLİYOR

Başvuru yapılmasının ardından firma öncelikli olarak kendi içerisinde bu kişileri değerlendirecek ve daha sonrasında uygun görürse bu kişilerle iletişime geçecektir. Bu nedenle aceleci olmak ve başvurudan bir sonuç beklemek doğru olmayacaktır.

İTHİB tekstil işine başvuruda bulunmak isteyen adaylar aşağıda yer alan ilan linkine tıklayarak tüm detaylı bilgiye ulaşabilecekleri gibi aynı zamanda da başvuruda da bulunabilirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.