2016 Bilgisayar Programcısı Maaşlar ve İş İlanları

 Günümüzün tutulan mesleklerinden bilgisayar programcılığı artan işsizlikle beraber tercih edilmeye devam ediyor. 2016 Yılında bilgisayar programcısı alımları hız kesmeden devam edecek. Sitemizde yayınladığımız özellikle özel sektör iş ilanlarında bilgisayar programcısı arayan bir çok firma mevcut. Sizde bilgisayar programcıları ne kadar kazanır? 2016 yılında ne kadar maaş alır diye düşünüyorsanız yazımızı sonuna kadar okumalısınız.

bilgisayar-programcisi-ucretleri
2016 Bilgisayar Programcısı Maaşları

 2 Yıllık önlisans mezunu bilgisayar programcısı iş arayan arkadaşlar için özel sektörde bilgisayar programcısı maaşları ortalama Bin ile 2 bin 500 TL arasında değişmektedir. Tabi ki aradaki bu fark tecrübe ve daha önce çalışılan projelere göre değişmektedir. Önlisans mezunu arkadaşların staj süresince edindiği tecrübeler ve alınan sertifikalar da maaşın yükselmesine etkendir.

 2016 Yılında asgari ücretin 1300 Tl ye çekilmesi ile beraber bilgisayar programcıları da asgari ücretten başlayıp 3000 TL rakamlarına kadar uzanan bir yelpazede maaş alabilecekler. Özellikle özel sektördeki büyük projelerde yer alabilecek şanslı
programcılar kendilerini geliştirme ve alınan eğitimlere bağlı olarak 5 Bin Tl ye kadar para kazanabilirler.

 Önlisans programcısı arkadaşlar özel sektörde yada kamuda ne kadar çok çalışsalar da bilgisayar mühendisi kadrosundaki personellerden fazla kazanamazlar. Gerek kamuda gerekse özel sektörde bilgisayar mühendisleri programcı arkadaşların amiri konumundadırlar.
bilgisayar-programcisi-is-basvurusu
Bilgisayar Programcısı Personel Alımı İlanları

 2016 Bilgisayar Programcısı iş ilanlarına ve iş başvuru formuna sürekli olarak sitemizde ulaşabilir sizde iş başvuru yapabilirsiniz. Aşağıdaki yorum bölümünden bilgisayar programcılarının maaşları hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilir bu mesleği seçecek kişilere yol gösterebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.