2016 Hostes Maaşları Hostes Alımları

 Özellikle bayan iş arayanların en çok takip ettiği Hostes ilanlarında acaba maaşlar nasıl olmakta? 2015 yılına baktığımızda 3-3500 TL gibi rakamları hostesler için uygun gören firmalar 2016 yılının ilk dönemlerinde de ödeyeceklerdir. 2016 Son dönemlerinde ekonominin ve havacılık sektörünün hareketlenmesi ile (Özellikle yaz sezonunun açılması ile) zamlı maaşlarını alacaklarını düşünmekteyiz.

 Havayolu şirketleri arasında en yüksek maaşla personel çalıştıran THY hosteslere yukarıda da belirttiğimiz gibi 3 bin ile 3500 TL arası maaş vermektedir. 2016 Yılında 4 Bin tl barajına ulaşılacağı düşünülen Hostes maaşları ile THY iş başvurusu yapmak isteyenlerin artacağını öngörüyoruz.
thy-hostes-is-basvurusu
2016 Hostes Maaşları

 THY harici diğer havayolu firmaları gerek karlılığı arttırmak gerekse fazla personel çalıştırmak için Hosteslere 2 bin ile 3 bin tl arası maaş bağlamaktadır. Bu ayrımcılık havayolu firmalarında çalışmak isteyenleri direk THY ilanlarına yöneltmektedir.

 Havayolu firmaları hostes alımlarında aranan şartlara göre de maaş belirleyebilmektedirler. Özellikle yabancı dil bilgisine göre Hostes maaşları değişiklik
göstermekte. Ne kadar çok yabancı dil biliyorsanız maaşınız o kadar yüksek olmakta. Mantık olarak ta Hosteslik yabancı dilin olmazsa olmaz olduğu bir meslektir.

 Hosteslik mesleği ile ilgili düşüncelerinizi bizimle aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilir Hostes maaşları hakkında bilgilerinizi Hostes olmak isteyenlere ulaştırabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.