THY 5500 Personel Alımı Yapacak İş Başvurusu Yap

 Türk hava yollarından yapılan açıklamaya göre 5 bin 500 yeni personel alımı için düğmeye basıldı. 2016 yılında yeni yatırımlar ile büyümeyi hedefleyen THY 3 yıllık süre zarfında çeşitli kadrolarda 5500 Personel alımı yapacak. THY iş başvuru formumuzu kullanarak sizde bu fırsatı değerlendirebilir THY ailesine katılabilirsiniz.

500 UÇAK 30 MİLYAR DOLAR GELİR

İlker Aycı, daha önce 450 olarak belirledikleri uçak sayısını 500’e gelirler hedeflerini ise 24 milyar dolardan 30 milyar dolara çıkardıklarını ifade etti. Bu değişikliğin ardından THY’nin şirket değerinin 4.5 milyar dolardan 10 milyar dolara çıkacağını öngördüklerini ifade eden Aycı, küresel pazar payını ise 2023’e kadar yüzde 3.5-4’e çıkaracaklarını kaydetti. THY’nin daha önce belirlenmiş 2023 hedefleri perspektifinde küresel pazar payı yüzde 1.9 olarak belirlenmişti.
thy-is-basvurusu
THY 5 Bin 500 Kişi Alacak
thy-5500-personel-alimi
THY 2016 Personel Alımı

150 MİLYON YOLCU

Şirket 2015 sonunda 299 olan toplam uçak sayısını 2016 sonuna kadar 339’a çıkarmayı planlarken; bu sayı 240 dar gövdeli, 87 geniş gövdeli ve 12 kargo uçağından oluşacak. Şirket 2016 yılında açılacak altı yeni hat ile uçulan nokta sayısının da 290’a ulaşmasını planlıyor. Bu yıl filoya dahil olacak 43 yeni uçağın finansmanını tamamladıklarını açıklayan Aycı; Avrupalı, Japon ve Amerikalı finans kuruluşlarının kendi taleplerine büyük ilgi duyduğuna dikkat çekti. Aycı, “Japonlarla sadece film izleme konusunda ilişkimi yok. Samuraylardan ciddi kaynak sağladık. Amerikan Eximbank’ı da finansman konusunda devreye giriyor” dedi. Aycı, 2023 yolcu hedeflerinin 150 milyon olduğunu söyledi.

KIRAN KIRANA REKABET

Petrol fiyatlarının düştüğü bir ortamda bu rakamlarla sınırlı kalmalarının mümkün olmadığına işaret etti. Yeni hatlarla Türkiye ihracatçısının Afrika açılımına destek verdiklerini anlatan Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, “Afrika’da 43 noktaya uçuyoruz. Hem yeni uçuş noktaları açacağız hem frekans derinliği için de çalışacağız. Kavak ağacı olmayacağız, çınar ağacı gibi mevcut destinasyonlarımızda kök salmayı hedefliyoruz. Nitekim yeni hatlarımızın doluluk oranı hızla artıyor. Amerika’ya günde 5 bin yolcu taşıyoruz. Bunu 10 bin kişiye çıkarmayı hedefliyoruz. Sadece; Rusya’daki rezervasyonlarımızda 4 ay sonrasına ilişkin rezervasyonlarda yüzde 20’lik bir düşüş var” dedi.

5500 eleman arıyor

Filonun büyümesi ile personel ihtiyacı oluştuğunu belirten Aycı, THY’de çalışmak isteyen yüz binlerce gence şu müjdeli haberi veriyor: “Bu yıl personel sayımızı yüzde 19 artıracağız. Türk Hava Yolları bünyesine kabin memuru, pilot ve diğer görevliler olmak üzere 4 000 yeni eleman alacağız. Yan kuruluşlar ve teknik personel için de 1500 kişilik kadro açılacak.” İlker Aycı mevcut çalışanlarla ilgili de güzel haberleri veriyor: “Biz herkesin hak ettiği ücreti vermeye çalışıyoruz. Türkiye’de sektörde en iyi ücret veren şirketiz. Dünyada da en iyi ücret verenler ligindeyiz. İştiraklerle birlikte 50 bine yakın çalışanımız var. Onların en iyi şartlarda çalışmasını arzu ediyoruz. Yönetim kurulunda aldığımız bir kararla performansa dayalı bir ücret sistemi de getireceğiz. THY Teknik’te toplu iş sözleşmesi yaptık. Enflasyonun üzerinde zamlar oldu. THY içinde toplu sözleşme sürecini marta kadar tamamlayacağız. En iyi şartlarda çalışanımızı memnun edecek bir sonuç alacağımıza inanıyorum.”  THY 2016 iş ilanlarını burada takip edebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.