Türk Hava Yolları 2016 Kabin Memuru Alımı İş Başvurusu

 THY bayan kabin memuru alımı için ilanlar yayınlamaya devam ediyor. Havayolu firmalarının en fazla personel alımı yapan ismi Türk Hava Yolları iş başvurusu yaparak sizde bu fırsatı değerlendirebilir 2016 yılında kariyerinizi gökyüzünde tasarlayabilirsiniz. Sadece yurtiçinde değil yurtdışında da özellikle Avrupanın en iyi havayolu firması seçildiğinden bu yana THY en fazla çalışılmak istenen firmalardan. THY KPSS şartı aramadan en az lise mezunu arkadaşların başvurularını bekliyor.

THY İŞ BAŞVURUSU İÇİN ŞARTLAR


Genel Koşullar
thy-lise-mezunu-personel-alimi
THY Lise Mezunu Kabin Memurları Alacak


  • – T.C. vatandaşı olmak
  • – 01/01/1986 ile 31/12/1995 tarihleri arasında doğmuş olmak
  • – En az lise mezunu olmak (Yurtdışındaki okullardan alınan lise diplomaları için denklik belgesi ibrazı gerekmektedir.)
  • – İyi derecede İngilizce bilmek (İkinci yabancı dil tercih sebebidir.)
  • – Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak


Sağlık ve Fiziki Koşullar

  • – 160-180 cm. arası boya sahip olmak (Boy-kilo orantılı olmalıdır.)*
  • – Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Seçme süreçlerinde başarılı olan adaylarımızdan işe başlama aşamasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık  durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları ve raporlarını THY A.O. Sağlık Müdürlüğü işyeri hekimlerine onaylatmaları gerekmektedir.)
  • – THY A.O. Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing, yara izi vb. bulunmamak
  • – Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak
  • – Boy-kilo ölçümleri, THY A.O. veya THY A.O.’nun belirleyeceği kurum/kuruluş tarafından yapılacaktır.


THY İŞ BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN NE YAPMALI


Yukarıdaki şartları taşıyan bayan adayların, ilana THY A.O. resmi web sitesi www.thy.com üzerinden başvurmaları gerekmektedir. Yalnızca bu adresten yapılan başvurular geçerlidir. Bunun dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir.

Adaylarımızın Dikkatine!
– Daha önceki Kabin Memuru alım süreçlerimizde boy ölçümü aşamasında elenen,
– 2015 Kabin Memuru alım süreçlerimizin son 6 ay içerisinde mülakatta elenen ve/veya süreci olumlu sonuçlanıp eğitim aşamasını tamamlamayan,
– THY A.O.’dan herhangi bir sebeple iş sözleşmesinin feshi yoluyla ilişiği kesilen, adaylar ilanımıza başvuru yapamayacaklardır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.