Zabıt Katibi 2016 Maaşları ve Alımları

 2016 Yılı zabıt katibi alımları devam edecek. İş arayan özellikle üniversite ve önlisans mezunu arkadaşların ilgisini çek bu kadroda iyi maaş ve kaliteli çalışma koşulları bulunmakta. Zabıt katipliğinde on parmak bilgisayar kullanmak çok önemli. Lise mezunu alımların da yapıldığı kadrolar ara ara sitemizde de yayınlanmaktadır. 2016 Yılında Zabıt katibi maaşları ne kadar olacak? İşte bu sorunun cevabını yazımızda vermek istiyoruz.

 Zabıt katibi maaşları çeşitli değişkenler ile değişmektedir. Zabıt katibi personelin bekar, evli veya çocuklu olmasına göre farklı maaşları vardır. Kıdemli ve yıllardır bu işi yapan zabıt katipleri de yüksek maaş almaktadır.
zabit-katibi-is-basvurusu
2016 Zabıt Katibi Maaşları

2016 yılında hizmet yılı 1 olan yani bir yıl boyunca çalışıp bir yıllık hizmet yılını doldurmuş olan zabıt katiplerinin 2,992,94 TL maaş alacakları belirtildi. Bunun ile
birlikte yeni başlayanların maaşları tabi ki diğer zabıt katiplerine göre daha düşük olmaktadır. Bu doğrultuda 2016 yılında yeni başlayan zabıt katibi maaşları hakkında konuşacak olursak; 2160 TL olduğunu belirtebiliriz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.