Dışişleri Arşiv Görevlisi Alımı Yapacak

 Dışişleri bakanlığı yayınladığı ilan ile sözleşmeli kadrolarına arşiv görevlisi alımı yapacaktır. Dışişleri bakanlığı yazılı sınav sonrası yapacağı mülakat sınavı neticesinde arşiv görevlisi alımı yapacak. Mülakatlar için 12-22 Mart tarihleri arasında Ankarada buluşacak adaylar sonucunda Arşiv görevlisi alımı yapılacak.

 Dışişleri bakanlığı Arşiv görevlisi alımı için KPSS 60 puan şartı aramaktadır. Yazılı ve sözlü sınavlara katılmak isteyenlerden KPSS şartı yanında aşağıdaki şartlar da aranmaktadır.

disisleri-is-basvurusu
Dışişleri Arşiv Memuru Alımı


DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI MEMUR ALIMI ŞARTLARI  • - 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinin (A) fıkrasının 4.,5.,6. ve 7. bendinde belirtilen genel şartları haiz olmak;
  • - Son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak;
  • - Herhangi bir kamu kurum veya kuruluşunda 4/B’li olarak çalışıyor olmamak. 


 Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Arşiv Personeli Alımı 2016 için başvurular 22 Şubat-4 Mart 2016 tarihleri arasında Bakanlığın https://sinav.mfa.gov.tr adresli internet sitesi üzerinden elektronik ortamda ve adaylarca temin edilecek olan e-devlet şifresi ile yapılacaktır. Aşağıdaki yorum bölümünden 2016 memur alımları ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.