İŞKUR İş Başı Eğitimi 1300 TL Maaş Veriyor

 Hem meslek sahibi olacak hemde en az asgari ücret tutarında maaş kazanacaksınız. İŞKUR yeni eğitim programı ile iş başı eğitim kurslarına gelenlere 1300 TL veriyor. İşkur bu proje sonunda eğitim programını başarı ile tamamlayanlara mutlaka iş bulma sözü de veriyor. Zaten meslek sahibi olanların İŞKUR iş ilanlarında daha fazla şansa sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. İŞKUR başvurusu yapan çoğu iş arayan arkadaşlar en başta "her işi yaparım" demekle çok şey kaybediyor. İşverenler çoğunlukla kalifiye iş bilen elemanlar aradıkları için İŞKUR bu eksikliği iş başı eğitim programları ile tamamlamaya çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız İŞKUR 3 Bin 775 personel alımı yapacak ilanımızın yavaş yavaş gerçekleşeceği şimdiden belli oluyor.

 Gelin İŞKUR iş başı eğitim programı detaylarına değinelim ve nasıl 1300 TL maaş alabileceğinizi açıklamaya çalışalım;

iskur-is-garanti-egitim
İşkur projesi ile 1300 TL kazan

İş arayanlar ve meslek sahibi olmak isteyenler, İŞKUR tarafından verilen kurslarına katılıp meslek sahibi olabiliyor. Bugüne kadar yüzbinlerce vatandaş İŞKUR tarafından yapılan kurslara katılıp meslek sahibi oluyor, hem de para kazana biliyor. İşkur ‘İşbaşı Eğitim Programı’ ile işi olmayan bir çok kişi, verilen eğitim sayesinde para kazanabiliyor. İŞKUR, ilk başladığı zaman 6 aylık süre ile devam ettirdiği programı 1 yıl süreye çıkardı. Programla birlikte
işi olmayanlara iş garantili olarak bir sene bir firmada eğitim imkanı verilirken  iş öğrenenlere asgari ücret ödüyor.

Nasıl Başvuruluyor?

İşbaşı Eğitim  Programa İŞKUR hizmet merkezinde veya ‘işkur. gov.tr’ internet sitesi üzerinden başvuru yapılabiliyor. 1 sene süresince çalışarak meslek sahibi olup, para kazanmak isteyen eğitime katılanlara günlük 50 lira ayda net olarak bin 300 tl ödüyor. Bu sürede işverenlerin de kazancı oluyor. Programı tamamlayan ve 18-29 yaş arası işsizleri 3 ay içinde istihdam eden şirket için, çalışanın işveren primi İŞKUR tarafından ödeniyor. İmalat sanayinde 42, diğerlerinde 30 ay olarak süre değişiyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.