Jandarma Bayan Astsubay Alımı

 Jandarma genel komutanlığı 2016 yılı için sözleşmeli astsubay alımı ilanı yayınlamıştır. DPB Bayan astsubay alımı ilanı detaylarına hemen aşağıda ulaşabilir sizde başvurunuzu yapabilirsiniz. Yarın başlayacak başvurular 29 Şubat tarihine kadar devam edecektir. Bayan olup asker olmak isteyen arkadaşlar sizde aşağıdaki şartlar doğrultusunda şanlı Türk ordumuzda görev alabilirsiniz.

jandarma-bayan-astsubay-alimi
Jandarma Genel Komutanlığı Bayan Asker Alımı

BAYAN ASTSUBAY ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI • - Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • - 4678 sayılı TSK’da İstihdam Edilecek Sözleşmeli Subay ve Astsubaylar Hakkında kanun ve Sözleşmeli Subay ve Astsubay Yönetmeliği’nin 6’ncı maddesinde düzenlenmiş olan “Sözleşmeli Astsubay adaylarında aranacak nitelikleri taşımak.”
 • - KADIN olmak.
 • - Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak
 • -Yapılacak Sınavlarda Başarılı Olmak


BAŞVURU VE SINAV TARİHLERİBAŞVURU TARİHİ : 09 ŞUBAT – 29 ŞUBAT 2016
YAZILI SINAV TARİHİ : 09-10 NİSAN 2016
İKİNCİ AŞAMA SEÇME SINAVLARI TARİHİ : 25 NİSAN-13 MAYIS 2016

Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Astsubay Alımı 2016 ilanına başvuracak adayların ön sözleşme tarihinden önce mezun olabilecek durumda olması zorunludur. Sizde aşağıdaki yorum bölümünden Bayan asker alımı ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

6 yorum:

 1. Nasıl başvuru yapıcam?

  YanıtlaSil
 2. Nasıl başvuru yapıcam?

  YanıtlaSil
 3. Boy ve kilo hakında bilgi yazılmamış onu öğrenebilirmiyiz bayanların genel boyu kısa oluyor erkeklere oranla bayan alımın da boy normal yürürlükte yazan gibi mi olmacak

  YanıtlaSil
 4. Boy ve kilo hakında bilgi yazılmamış onu öğrenebilirmiyiz bayanların genel boyu kısa oluyor erkeklere oranla bayan alımın da boy normal yürürlükte yazan gibi mi olmacak

  YanıtlaSil

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.