Mesleki Yeterlilik Kurumu 41 Personel Alımı Yapacak

 Mesleki yeterlilik kurumu 2016 yılının ilk personel alımı ilanını yayınladı. Buna göre 41 kişilik sürekli işçi alımı yapacak kurum aşağıdaki şartları sağlayan personelleri kadrosuna katacaktır. Mesleki yeterlilik kurumunun işçi kadrolarında alacağı meslekler genel olarak ;  uzman yardımcısı, bilgisayar mühendisi, avukat, mütercim – tercüman, muhasebeci, büro görevlisi, sekreter gibi unvanlar için personel alımları gerçekleşecektir. İlan için başvurular ise 28 Ocak 2016 tarihinden itibaren son başvuru tarihi olan 6 Şubat 2016 tarihine kadar gerçekleşecektir. Alınacak her unvan için özel şartlar bulunmaktadır. Tüm bu unvanlara ait özel nitelikleri ve başvuru koşullarını detaylı bir şekilde okumak için ilanın tam metnine göz atabilirsiniz.

mesleki-yeterlilik-kurumu-memur-alimi
Mesleki Yeterlilik Kurumu Memur Alımı

UZMAN YARDIMCISI ALIMI İÇİN ARANAN ÖZEL NİTELİKLER


– Mesleki Teknik Eğitim Fakültesi veya Eğitim Fakültelerinin mesleki teknik bölümlerinden mezun olmak veya herhangi bir eğitim fakültesi mezunu olup, eğitim, ölçme ve değerlendirme, eğitim yönetimi, teftişi ve ekonomisi, eğitim programları ve öğretimi veya bunlara benzer alanlarda en az tezli yüksek lisans yapmış olmak.

– Başvuru tarihi itibariyle geçerli Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) P10 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

– Son 2 yıl içerisinde Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) İngilizce’den en az 70 puan veya uluslararası yabancı dil seviye tespit sınavlarından bu puana denk
puan almış olmak.

– 11 Aralık 2007 tarih ve 26727 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Mesleki Yeterlilik Kurumu Uzmanlığı ve Uzman Yardımcılığı Atama, Görev ve Çalışma Yönetmeliğinde belirtilen diğer şartları taşıyor olmak.

MÜHENDİS ALIMI İÇİN ARANAN KRİTERLER


Mühendislik Fakültelerinin, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak.

– Başvuru tarihi itibariyle geçerli Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS)’den P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

– Ağ teknolojileri, işletim sistemleri ve bilgi sistemleri güvenliği konuları veya PHP yazılım dili ve Oracle veritabanı konularında en az 2 yıl deneyimli olmak.

– Son 2 yıl içerisinde Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) İngilizce’den en az 70 puan veya uluslararası yabancı dil seviye tespit sınavlarından bu puana denk puan almış olmak.

– 02/04/2008 tarihli ve 26835 sayılı Resmi Gazete de yayımlanan Mesleki Yeterlilik Kurumu Personel Yönetmeliğinde belirtilen diğer şartları taşıyor olmak.


MÜTERCİM TERCÜMAN ALIMI İÇİN ÖZEL ŞARTLAR


– En az dört yıl süreli eğitim veren yurt içinde veya Yükseköğretim Kurulunca denkliği kabul edilmiş yurt dışındaki bir yüksek öğretim kurumunun İngilizce mütercim-tercümanlık, Çeviribilim (ingilizce), İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı veya İngiliz Dili Eğitimi bölümünden mezun olmak.

– Başvuru tarihi itibariyle geçerli Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS)’den P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

– Son 2 yıl içerisinde Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) İngilizce’den en az 90 puan veya uluslararası yabancı dil seviye tespit sınavlarından bu puana denk puan almış olmak.

– 2 yıl deneyim sahibi olmak.

– 02/04/2008 tarihli ve 26835 sayılı Resmi Gazete de yayımlanan Mesleki Yeterlilik Kurumu Personel Yönetmeliğinde belirtilen diğer şartları taşıyor olmak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.