15 Bin Polis Alımı İş Başvurusu

 TBMM gündemine yatırılan bir diğer tasarımız da Emniyet genel müdürlüğünün taşra teşkilatını güçlendirecek 15 bin yeni polis memuru alımı oldu. Büyük ihtimal ile olumlu sonuçlanacak bu görüşme sonrasında Emniyet 15 bin yeni polis alımı yapacak. Ülkemizde son zamanlarda artan güvensizlik ortamının bertaraf edilmesi adına emniyet güçleri 15 bin yeni polis alımı çok iyi olacak.

 Aldığımız duyumlara göre 15 bin yeni polis alımında normal şartlardan kolaylık yapılarak memur adayları erken göreve getirilecek. Polis olmak isteyen arkadaşlar sitemizi takip ederek yeni haberlere anında ulaşabilirsiniz.

15-bin-polis-alinacak
Emniyet Genel Müdürlüğü 15 Bin Polis Alımı

15 Bin polis alımı ile ilgili; Anayasa ve yasalara uygun olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün sağlanması; kamu düzeninin, Anayasada yazılı hak ve hürriyetlerin, güvenlik, asayiş ve genel ahlakın korunması; suçun işlenmeden önlenebilmesi için gereken tedbirlerin alınması; suçluların
yakalanması ve her türlü suçla mücadelede en büyük sorumluluğun emniyet teşkilatına düştüğü ifade edildi.

Emniyet Teşkilatında, merkezde 1153 ve taşrada 10 bin 296 olmak üzere toplam 11 bin 449 adet polis memuru kadrosu münhal bulunmaktadır. Polis Meslek Yüksek Okullarında 3 bin 528 ve Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde 11 bin öğrenci olmak üzere toplam 14 bin 528 öğrencinin 2016 yılında mezun olacak olması, ayrıca 2016 yılı içerisinde 10 bin öğrenci alımının planlaması nedeniyle Emniyet Genel Müdürlüğüne ait mevcut polis memuru kadroları yetersiz kalacaktır.”

15 Bin polis memuru alımına ait alım bilgileri yayınlandıkça sitemiz üzerinden duyurulacaktır.

2 yorum:

  1. lütfen şu lisans mezunu şartını lise veya önlisans yapsınlar önlisanslarda sonuçta üniversite mezunu hep lisans mezunlarına devlet işi olanağı sağlanıyor onlar zaten fakülte mezunu her şekilde iş bulabiliyor çoğusu işsiz kalmamak için polislik sınavına giriyor bu mesleği sadece maaş için değil çok sevip gönül verdiği için yapmak isteyenlerde var lütfen SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ bu konuda bize yardımcı olurmusunuz bu lisans mezunu şartı çoğu kişiye engel çünkü maddi sorunlar yüzünden kazanıpta gidemeyenler var lütfen bu konuda yardımcı olun

    YanıtlaSil

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.