Tapu Kadastro 2662 Yeni Memur Alımı Yapacak

 TBMM bütçe görüşmelerinde Tapu ve Kadastro genel müdürlükleri için 2662 yeni memur alımına ilişkin kadro talep edildiği haberi geldi. Çevre ve şehircilik bakanlığının talebine büyük ihtimal ile onay verilecek. TBMM görüşmelerinde Maliye bakanlığına bir çok kurumdan kadro talebi yapılmakta. Çevre ve şehircilik bakanlığından yapılan kadro talebi ile ilgili açıklamayı inceleyelim.

tapu-kadastro-is-basvurusu
Tap Kadastro Memur Alımı İlanı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı olan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’ne bin 162 adet 4A kadrosuna ve 1500 adet ise 4B kadrosuna olmak üzere toplamda 2 bin 662 personel talebinin istendiği Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı tarafından bildirilmiştir. Türkiye genelinde talep edilen 2 bin 662 personelin yanı sıra Niğde ve Bolu için Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün personel alımı için de Maliye Bakanlığı’ndan personel talebinin istendiği bildirildi.
Tüm bu sözlerinin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Cerattepe’deki bakır madeni hakkında konuştu. Bakır madeni projesi için ÇED raporunun olumlu olduğunu sözlerine ekledi. Ardından ise sözü devralan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğrencilere kitap tavsiyesi konusunu değerlendirdi. 2004 yılından beri öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı olarak ders kitapları dışında kitap tavsiye etmediklerini belirtti.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Sarıoğlu ise Avrupa Birliği tarafından yapılan 3 milyar para fonu hakkında konuştu. Sarıoğlu, henüz daha Avrupa’dan resmi bir paranın aktarılmadığını dile getirdi. Bunun yanı sıra kaçak göçler ile mücadele edildiğinin de altını çizdi. Ayrıca Dışişleri Bakanı Mevlüt Sarıoğlu, Rusya ile yaşanan krizden dolayı turizm ve çiftçi sorunları hakkında da milletvekillerine bilgi verdi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.