TRT 380 Personel Alımı Sınav Sonuçları

 TRT 380 kişilik personel alımı sınavının sonuçları bugün açıklanacak. TRT yapılan sınav ile 25 adet Stajyer Spiker, 75 adet Stajyer Muhabir, 50 adet Yardımcı Prodüktör, 40 adet Kamera Asistanı, 85 adet Yapım ve Yayın Elemanı, 75 adet Teknisyen, 20 adet Yönetim Hizmetleri Uzman Yardımcısı ve 10 adet Mali Denetçi Yardımcısı olmak üzere toplam 380 boş kadro için eleman alımı yapacak. TRT sınavından kazanıp kazanamadığınızı sitemizde öğrenebilir sizde TRT iş başvurusu yapabilirsiniz.

trt-sinav-sonuclari
TRT Sınav Sonuçları

 TRT yapılan sınavlarında 100 üzerinden 70 alan kişileri mülakata davet edip ihtiyaç duyduğu kadrolar için eleme yapacaktır. TRT iş ilanlarına sitemizde ulaşabildiğiniz gibi sınav sonuçlarına da burada ulaşacaksınız.

 Sınav Sonuçlarına İtiraz Sınav sonuçlarına itiraz etmek isteyenler, sonuçların ilan edildiği 28 Mart tarihinden itibaren Mali Denetçi Yardımcısı kadrosu hariç diğer kadrolar için 7 gün içerisinde, Mali Denetçi Yardımcısı kadrosunda ise 10 gün içerisinde dilekçe yoluyla bizzat başvurarak TRT'ye yapacak. Başvurular için 20 TL itiraz başvuru ücreti
ödenerek dilekçe formuna eklenecek. Sınavda sorulan her sorunun puanı eşit olarak değerlendirildiğinden yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecek. Sözlü Sınava Katılacak İsimlerin Belirlenmesi Açıklanan her pozisyon için ilan edilen kadro sayısının 4 katı kadar aday sınav puanına göre en yüksek puan alanlardan başlayarak sıralamaya tabi tutulacak ve belirtilen kadro kontenjanına girenler sözlü sınava katılma hakkı elde edecek. Sözlü sınav tarihleriyle ilgili bilgiler TRT'nin internet sitesinden açıklanacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.