10 Bin Köy Korucusu Alımı İçin Mayıs Ayı İşaret Ediliyor

 Polis ve güvenlik güçlerine destek sağlamak amacı ile 10 bin köy korucusu alımı haberimizi daha önce yayınlamıştık. Yetkililerden arkası arkasına köy korucusu alımı tarihleri verildi. Son netleşen tarih olarak Mayıs ayı işaret ediliyor. Köy korucusu olmak isteyen adaylar için genel başvuru şartları ve detaylar yaklaşık 10 gün sonra yayınlanacaktır.

Yapılacak 10 bin köy korucusunun ülkemiz için taze kan olacağı belirtilen ve korucu sayısının 60 bin civarına çıkarılacağı haber ayrıntıları arasında yer almaktadır. Mevcut olan 50 bin kişilik köy korucusunun yetersiz olduğunu belirten Ziya Sözen, Başbakan Ahmet Davutoğlunun geçtiğimiz dönemlerde bu alımın yapılacağını zaten belirtmişti diye açıklamalarına devam etti.

koy-korucusu-is-basvurusu
10 Bin Köy Korucusu Alımı Tarihleri

Alımlar ne zaman yapılacak?

10 bin kişilik köy korucusu alımının tam tarihi belli değil
fakat açıklamaya göre Mayıs ayının ortalarında bu alımın yapılacağı haber ayrıntıları arasında yer almaktadır.

Alım Meclise sunulacak mı?

10 bin köy korucusu alımının Meclise sunulmasına gerek olmadığına izinlerin önceden verildiğine ilişkin açıklamalar yapıldı. Yani devletin hali hazırda 10 bin alım için izninin bulunduğunu belirten Sözen, sadece Bakanlar kurulunda imzaya çıkarılması gerektiğinin açıklamalarını yaptı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.