Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 848 Memur Alımı İlanı

 13 Bin'e yakın çalışanı ile kamu kurumları arasında en fazla istihdam olanağı yaratanlardan Çevre ve Şehircilik bakanlığı 848 yeni memur alımı yapacağını duyurdu. 2016 Yılı içerisinde merkez ve taşra teşkilatı için memur alımı ilanları yayınlayacak kurumun personel alımı şartlarına ve ilan detaylarına hemen aşağıda ulaşabilirsiniz.

memur-alimi
Kamuda 2016 Memur Alımları

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı çevre ve şehircilik politikasına uygun olarak günümüz modern çağının niteliklerini taşıyan, modern, etkili ve nitelikli personelin bakanlık bünyesinde barındırılması ve istihdam edilmesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığının hizmetlerinde olumlu yönde katkı sağlayacaktır. Bu kapsamda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı merkez ve taşra
teşkilatı kadrolarına gerekli personelin istihdam edilmesi ve mevcut personelin niteliğinin arttırılması ve bakanlık personel stratejisini belirlemek amacıyla çalışmalar devam ediyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının faaliyetlerinin sağlıklı ve verimli devam ettirilmesi, verimli bir personel stratejisi belirlenmesi amacıyla bakanlıkta görevli personelin sorumluluk ve yetkilerinin tekrar belirlenmesi ve bakanlık hizmet birimlerinin yetki sınırlarının tam ve net olarak ortaya koyulması gerekmektedir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı güncel personel sayılarını şu şekilde...

Memur: 10 bin 572
4/B Sözleşmeli: 76
sözleşmeli Bilişim Uzmanı: 1
36/A Sözleşmeli Personel: 3
6306 Sözleşmeli Personel: 215
İççi: 1351
4/C Geçici İşçi: 458
Geçici Görevli Personel: 54
Döner Sermaye: 22
Toplam 27 bin 179 kadrosu bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 12 bin 752 kadrosu dolu. Bu oranlar kadronun %53.08 kadarının boş olduğunu göstermektedir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2016 Personel Alımı ile ilgili güncel ilan ve duyurulara ulaşmak istiyorsanız bakanlığın resmi web sitesi olan  https://www.csb.gov.tr/turkce/index.php web sitesini takip edebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.