İŞKUR 200 Bin Kişiye İş Olanağı Sağlayacak

 Yeni eğitim programları ile istihdam olanaklarını arttırmayı hedefleyen İŞKUR 2016 personel alımı ilanlarının toplamda 200 Bin kişiye iş olanağı sağlayacağını öngörmektedir. İş çok iş beğenmeme var diyen yetkililer İŞKUR internet sitesinden binlerce açık iş ilanı ile personel arandığını açıklıyor. Meslek eğitimleri, iş başı eğitim programları ve bir çok çeşitli projeler ile personel alımlarının hızlandığı İŞKUR iş başvurusu yapacak arkadaşları beklemektedir.

 İşbaşı eğitimlerinden bahseden  Sosyal Güvenlik Bakanı olan Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamalarda bu iş başı programı kapsamında bu yıl içinde 200 bin kişiye iş imkanı verilmesi hedeflendiği belirtilmiştir.

iskur-is-ilanlari-2016
İŞKUR İş Olanakları

Ücret Ne Kadar?

İŞKUR’un projelerinden birisi olan iş başı eğitim programı ile katılımcılara devlet tarafından günlük 50 TL ücret verilmektedir. Bu ücretin 1 yıllık ödemesini devlet
gerçekleştirdiği için iş verende oldukça karlı çıkmaktadır. Ayrıca bu vergi konularında da devlet iş verenlere indirimler de uygulamaktadır.

Bir çok kişi bu proje ile iş başı yaptı

İş başı eğitim programı sayesinde daha öncelerde işe girmiş olan bir çok kişi, programın sonunda başarı ile iş başı gerçekleştirdi. İşkur’un önemli projelerinden birisi olan iş başı eğitim programı şimdilik başarılı bir şekilde ilerlemektedir.

Alımlar Ne Zaman

Bu alımların ne zaman yapılacağı konusuna değinmeyen Süleyman Soylu, 2016 yılı içinde alım yapılacak sayıyı açıkladı ve bu alımların bir anda yapılmayacağını düşünmekteyiz. Bu tarz haberlerden ve bilgilerden sürekli haberdar olmak isteyenler sitemizi takipte bulunabilirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.