Sosyal Güvenlik Kurumu 2610 Yeni Memur Alımı Yapacak

 SGK özellikle denetim kadrosunu arttırmak ve yenilemek için toplamda 2 bin 610 kişilik yeni memur alımı yapacak. SGK memur alımı tarihleri bilinmemekle beraber alınacak personel kadroları SGK denetmeni ve denetmen yardımcıları olacak. Sizde sitemizde memur alımı ilanlarını takip ederek SGK iş ilanlarından yararlanabilir kamuda memur olma şansı yakalayabilirsiniz.

Alımlar ne zaman yapılacak

Sosyal Güvenlik Kurumu - SGK'nın 2 bin 610 kişilik memur personel alımına ilişkin henüz bir tarih bulunmamaktadır. İlerleyen aylarda bu alıma ilişkin daha ayrıntılı bilgilerin geleceğini düşünmekteyiz.

sgk-is-basvurusu
SGK Memur Alımları

Zorunluk trafik sigortası, 65 yaş aylıkları, Kanal İstanbul Projesi ve terörizmin finansmanı suçuyla mücadelede yeni düzenlemeler içeren "torba kanun" tasarısı
TBMM Başkanlığına sunuldu.

65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, 65 yaş aylığı alanların, kimin yanında yaşarsa yaşasın, maaşlarını kesintisiz ve duraksama olmadan almasını öngörüyor.

Kanal İstanbul Projesi için yasal düzenleme getiren tasarı, kentsel dönüşüm kapsamındaki izinsiz yapılara elektrik, su ve doğal gaz bağlanmasını, gençlerin genel sağlık sigortası prim borçlarının silinmesini, zorunlu trafik sigortasında sigorta şirketlerinin yükümlülüklerinin azaltılmasını, kayıt dışılıkla mücadelede etkinliği artırmak amacıyla 2 bin 610 sosyal güvenlik denetmeni ve sosyal güvenlik denetmen yardımcısı kadrosu ihdas edilmesini içeriyor.

Tasarı terörizmin finansmanı suçuyla mücadelede yeni tedbirler getirirken, kamu arazisi tahsis edilen turizm şirketlerinin yapması gereken ödemelerin 1 yıl süreyle ertelenmesini öngörüyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.