Bakan Açıkladı Sağlık Bakanlığı 26 Bin Personel Alacak

 Kamuda memur personel alımı haberlerini bakanlarımız açıklamaya devam ediyor. Sağlık bakanı Mehmet Müezzinoğlu yaptığı açıklamada 26 bin yeni personel alımı yapılacağı müjdesini verdi. Sitemizdeki memur alımı haberlerini takip ederek sizde kamuda memur olma fırsatı yakalayabilirsiniz.

saglik-bakanligi-memur-alimi
Bakan Açıkladı 26 Bin Memur Alınacak

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu adaylara sevindirici bir haber verdi. Bakan Mehmet Müezzinoğlu katıldığı televizyon programında Haziran - Temmuz aylarında yapılacak olan atamaları değerlendirdi ve kaç bin kişiye iş vereceklerini açıkladı. Yapılan resmi açıklama ile 10 bin kişiye kadrolu iş verileceğini ve 11 bin kişiye ise hizmet alanında çalışmak üzere iş verileceğini öğrendik. Mehmet Müezzinoğlu Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışmak üzere toplamda 26 Bin kişiye iş vereceklerini belirtti. Tabi konu hakkında Sağlık
Bakanlığının resmi internet sitesinde yazılı ve detaylı bir açıklama yapılmadı. Yani hangi alanlara atamalar yapılacak, kimlere kadro verilecek, başvuru kanalları nereler gibi soruların cevabı malesef yanıtsız kaldı. Ancak ilk atamaların Haziran ve Temmuz aylarında yapılacağını biliyoruz. Yani Sağlık Bakanlığından konu hakkında önümüzde ki haftalarda detaylı bir açıklama yapması gerekiyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.