Diyanet İşleri 40 Bin Öğretmen Alımı İstiyor

 Diyanet işleri başkanlığı genel müdürü Ali Erbaş yaptığı açıklamada 40 bin öğretmen alımı talep ettiklerini belirtti. Yeni öğretmen atamalarını bekleyen adaylar bu haberle sevinecektir. 2016 Öğretmen atamalarını sizlere duyurmaya devam edeceğiz.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü olan Ali Erbaş bulunduğu bir İmam Hatip programında 40 bin öğretmene ihtiyacın olduğunu ve lise eğitimini tamamlayan öğrencilerin önlerinin bu yönde açık olduğunu belirtti.

diyanet-ogretmen-alimlari
Diyanet İşleri Öğretmen istiyor

Başkanlık her yıl çok sayıda öğretmen ve stajyer alımı yapsa da bünyesinde bulunan açığı tam anlamıyla dolduramamaktadır. Bu açıkların hepsini bir
anda dolduramayan Başkanlık, kısmi alımlar ile yetiniyor. Her sene 60 binlik alım yapan ancak bu açığın kapanmadığına değinen Ali Erbaş, bünyede bulunan açığın uzun dönemde kapatılabileceğini dile getirdi.

İmam Hatiplerin Önü Açık

Prof. Dr. Ali Erbaş, İmam hatip liselerinin önünün açık olduğunu ve bunun günden güne arttığını belirtti. Bunun yanı sıra Din Kültürü Ahlak Bilgisi ve İmam Hatip öğretmeni adaylarının her zaman önünün açık olduğunu sözlerine ekledi.

Geçtiğimiz aylarda 450 kişilik alım ilanı veren Diyanet İşleri Başkanlığı, önümüzdeki dönemlerde yeni alımlar ile ilana çıkabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.