SGK 2 Bin 610 Personel Alımı Yapacak

 SGK Yani Sosyal Güvenlik kurumu 2610 kişilik memur alımı yapacak. 2016 yılı içinde gerçekleşecek alımlar için aşağıdaki kadrolarda personeller istihdam edilecek. Memur olmak isteyen arkadaşlar aşağıdaki detayları inceleyerek SGK memuru olma şansı yakalayabilirsiniz. SGK memur alımı başvuru şartları ve personel alımı tarihleri yayınlanmıştır.

 Sosyal Güvenlik Kurumu bu yıl içerisinde alım yapmayı planladığı personeller ile sağlık sektöründe hizmet vermekte olan özel hastaneleri ve klinikleri denetlemeye başlayacak. Son yıllarda yazılı ve görsel basında duymuş olduğumuz hastanelerde yapılan yasa dışı kayıtlar ile eczanede bulunan ilaçlar her defasında başka birine satılmış gösterilmektedir. Bu problemlerle başa çıkmak adına SGK'nın bu konuda zarara uğramasını önlemek adına denetim için bünyesini güçlendirmeyi hedeflemektedir. Bu bağlamda Sosyal Güvenlik Kurumu aşağıdaki pozisyonlarda alımlar yapacaktır.

sgk-is-ilanlari
SGK Personel Alımları

* Sosyal Güvenlik Denetmeni
 * Sosyal Güvenlik Denetim Yardımcısı

Sosyal Güvenlik Kurumu yaptığı açıklama ile toplam 2 Bin 610 personeli yukarıda belirtilen pozisyonlarda görevlendirileceğini duyurdu. Fakat SGK bu açıklamanın sonunda personel alımlarının başlayacağı tarih konusunda her hangi bir açıklama
yapmamıştır. Ancak önümüzdeki günlerde bu konu ile alakalı resmi bir açıklama yapılması bekleniyor. Sosyal Güvenlik Kurumunu'nu yakından ilgilendiren bir çok konu TBMM sine oylanması için sunuldu. Sunulan bu konulardan ön plana çıkanlar ise 65 yaşındaki bireylerin alacağı aylık maaş, Zorunlu Trafik Sigortasındaki yüksek ücretler, Yetimlere verilecek ücret gibi bir çok konu meclis gündemine alındı. Tüm bu konular hakkındaki gelişmeleri sitemizi takip ederek öğrenebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.