Türk Hava Yolları 5500 Personel Alacak

 THY 2016 personel alımı rakamları ve kadro dağılımı açıklanıyor. Türk hava yolları yönetim kurulu başkanı İlker Aycı toplamda 5 bin 500 kişilik personel alımını öngörüyoruz dedi. Yeni uçak alımları ile istihdam oranlarını da arttıracak THY iş başvurusu yapmak isteyen arkadaşları bekliyor. Sizde THY insan kaynakları sayfasından CV bilgilerinizi yetkililere ulaştırabilirsiniz.

 Tüm bunların yanı sıra şirketin yan kuruluşları ve teknik personeller için de 1,500 kişilik kadro açılacağının duyurusunu yaptı. THY 2016 yılında gerçekleştireceği bu alımlarını hangi dönemde gerçekleştirecek ve bu 5 Bin 500 kişinin alım işleminin bir anda mı gerçekleşeceği henüz belli değil ancak hangi iş pozisyonları için yapılacağına ilişkin ayrıntılar aşağıda yer almaktadır.

thy-is-basvurusu
THY 5500 Personel Alımı

THY ALIM YAPILACAK POZİSYONLAR  • - Kabin Memuru,
  • - Pilot,
  • - Diğer Görevliler olmak üzere toplamda 5 Bin 500 kişilik alım düzenlenecek.


Bu pozisyonların yanı sıra 1,500 kişilik teknik personel ve yan kuruluşlar için de iş pozisyonları açılacağı söylenmiştir.

Türk Hava Yolları yönetim kurulu başkanı olan İlker Aycı, şirketin şimdiden en bilinir marka ve global alanda ilk 4 hava yolu şirketlerinden birisi olduğu dile getirdi. Ayrıca Avrupa'da ise marka bilinirliği oranı 77. yani buda demek oluyor ki 100 kişiden 77'si THY şirketini biliyor anlamını taşımaktadır.

ALIMLAR NE ZAMAN ?

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Aycı, bu alımların sayılarını belirtti ancak hangi tarihte alım yapılacağına ilişkin bir bilgi vermedi. Bu alımların ne zaman yapılacağı hakkındaki bilgiler kısa süre sonra yani ilerleyen aylarda ortaya çıkacağı düşünülmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.