Vakıfbank 100 Yeni Şube İçin Personeller Alacak

 En fazla heyecanlandığımız yatırım haberlerinden biri de Vakıfbanktan geldi. Banka yetkililerinin yaptığı açıklama ile Vakıfbank 2 sene içinde 100 yeni şube açarak binlerce personel alacak. 2016 yılı içinde 9 yeni şube açılışı gerçekleştirecek Vakıfbank iş başvurusu yapacak adayları beklemektedir.

 Altyapı çalışmalarını tamamlayan Vakıf Katılım, şubeleşme ve büyüme süreci için düğmeye bastı. Bu ay 9 yeni şube açacak olan banka 2018’de 100 şubeye çıkarak ,sektörde liderliği hedefliyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 26 Şubat 2016'da açılışını gerçekleştirdiği ve "pastayı bölüşmeye değil, sektörü büyütmeye geldik" sloganı ile yola çıkan Vakıf Katılım, İstanbul'u, 2 trilyon dolarlık İslami finans sektörünün merkezi yapmayı hedefleri arasına koydu. Altyapı çalışmalarını tamamlayan banka hızlı bir şubeleşme ve büyüme sürecine girerken, yıl sonuna kadar 30 şube ve 500 çalışana ulaşacak. 3 yılın sonunda 100 şube ve bin 200 çalışanla hizmet vermeyi planlayan Vakıf Katılım, 2018 yılında katılım bankacılığı sektöründe yüzde 10 paya ulaşmayı, 2023'te ise sektör liderliğini hedefliyor.

vakifbank-is-basvurusu
Vakıfbank Personel Alımları

 Şu an merkez şube ve 120 çalışanla faaliyetlerini sürdüren Vakıf Katılım, bu ay 9 yeni şube açacak. Vakıf Katılım'ın hedeflerinin anlatıldığı basın toplantısında
konuşan Vakıf Katılım Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran, açılışından bu yana Vakıf Katılım'a büyük bir ilgi olduğunu söyledi. Oran, "Şu anda müracaat etmiş 84 bin personel, bin 500'ün üzerinde kredi talebi var" dedi. Mevcut pazardan pay almak için yola çıkmadıklarının altını çizen Oran, "İslami finansın şu anda merkezi Müslüman olmayan Londra. Biz Körfez'den hatta HSBC'den daha fazla nasıl pay alırız diye yola çıktık" diye konuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.