Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 10 Bin 144 Kişi Alacak

 Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığından yayınlanan ilana göre aşağıdaki kadrolarda toplamda 10 bin 144 kişi alınacak. Sizde detayları inceleyerek memur olmaya bir adım daha yaklaşabilir 2016 yılında alınacak binlerce memur arasına katılabilirsiniz. Sitemizdeki memur alımı ilanlarını takip ederek maaş kuşkusu olmadan kamuda iş olanaklarına ulaşabilirsiniz.

KPSS sonuçlarına göre alım yapacak olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ortaöğretim, lise ve üniversite düzeyinde yapılacak yerleştirmeler için tercihler 22 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında yapılacaktır.

csgb-memur-alimi
Kamuda 10 bin 144 memur alınacak

ALINACAK PEROSNEL SAYISI VE POZİSYONLARI  • -Sağlık ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfı 6.162 kişi,
  • -Genel İdare Hizmetleri Sınıfı 1.767 kişi,
  • -Teknik Hizmetler Sınıfı 825 kişi,
  • -Avukatlık Hizmetleri Sınıfı 150 kişi,
  • -Yardımcı Hizmetler Sınıfı 32 kişi,
  • – KİT’lere yerleştirilecek 1208 personelin 71’i ortaöğretim, 436’sı önlisans ve 701’i lisans mezunları olacağı belirtildi.


Sonuçlar ise ÖSYM tarafından 1 Temmuz tarihinden sonra açıklanacağı belirtildi. Kamuoyu ile bu bilgileri paylaşan bakanlık alımlarına devam edecek gibi gözüküyor. Yıl içerisinden de alımlarına devam edecek olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı alımlarına devam etmesi durumunda da internet sitemiz üzerinden bilgi alabileceksiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.