4 Bin TL Maaş, 50 KG Peynir, Yün, Kontör, Giyecek ve Ayakkabı

 4 Bin TL Maaş ile çalışacak çobanlar aranıyor. Bu tip ilanları ve haberleri güncel medyadan sık sık duyuyoruz. Muş ilinde çalıştırılacak çoban arayan üretici 4 Bin tl maaş yanında tüm ihtiyaçlarının karşılanacağı elemanlar bulamamaktan yakınıyor.

Muş'ta, ayda 4 bin lira maaş, 50 kilo peynir, giyecek, yiyecek ve barınma ihtiyacını karşılama sözüne rağmen çoban bulamayan besiciler, afişle çoban arıyor.

coban-is-basvurusu
Çoban Alımı

Yeşilova beldesinde besicilik yapan Ramazan Çelik, yaptığı açıklamada, astıkları afişlerle 4 bin lira maaşla çoban aradıklarını belirterek çalışmayı kabul edenlere 4 bin lira maaşın dışında, 50 kilogram peynir, yün, telefon kontörü, giyecek ve ayakkabı vereceklerini aktardı.

Çelik, kimsenin çobanlık yapmak istememesi nedeniyle
sürülerini gündüz kadın ve çocukların gece ise erkeklerin otlattığını söyledi.

Sürülere bakacak çoban olmadığı için oğlunun eğitimini yarıda bırakmak zorunda kaldığını dile getiren Belkise Çelik ise "300 koyunum var ama çoban bulamıyoruz. Oğlum bu yüzden okulu bıraktı. Çoban olmadığı için sürüye ben gidiyorum, oğlum ve torunum gidiyor. Bir müdür maaşı 4 bin 500 lira ama biz bu maaşa rağmen çoban bulamıyoruz." diye konuştu.

Besicilerden Süreyya Ok ise çobanlara 4 bin lira maaşının yanında yemek, yün, ayakkabı gibi ihtiyaçlarını karşılama sözünü vermelerine rağmen çoban bulamadıklarını ifade etti.

1 yorum:

  1. mrb bn hamit sizin işe talibim eyer daha çoban aranıyosa ben ve arkadaşm işinize gelelim
    telefonum 0546 270 6662 0546 242 97 71

    YanıtlaSil

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.