İŞKUR 2600 TL İşsizlik Maaşı Verecek

 İŞSİZ vatandaşların son günlerde medyada gördüğü bu haberi detaylandırmak istiyoruz. İşsizlik maaşı ile işsiz kalınan durumlarda evini geçindirmeye çalışan kişiler 2600 TL maaş alabilirler. Bunun için işsiz kalınan dönemde normal işsizlik ödeneği yanında İŞKUR işbaşı eğitimlerine katılarak eğitim ödemesi de alabilecekler. Toplamda 2600 TL civarı para kazanacak işsizler çalıştıkları zamandan bile fazla para kazanabilirler.

issizlik-maasi
2600 TL İşsizlik Maaşı

 İşsizlik maaşı 2016 yılı aylık taban tutarı 659 TL olarak belirlenmişti, En yüksek işsizlik maaşı ise 1318 TL, İşbaşı eğitim katılımcılarına katıldıkları eğitimler boyunca günlük 50 liralık ödeme , ayda 26 gün için 1300 Liralık ödeme İŞKUR tarafından ödenmekte.  İşsizlik maaşı ile işbaşı eğitim toplandığında 2 bin lirayı aşan rakamlarda aylık gelir mümkün olabiliyor.  İşbaşı eğitim programına katılabilmek için İŞKUR'a kayıtlı olmanız, 15 Yaşını tamamlamış olmanız, İşverenin birinci ya da ikinci dereceden akrabası olmamanız, emekli olmamanız, işbaşı eğitim programının başlangıç tarihinden önceki 3 aylık dönemde çalıştırılacağınız iş yerinde personel olarak bulunmamanız gerekiyor.

Başvurular İŞKUR internet sayfası üzerinden yapılabilmektedir. İnternet işlemlerinin yanı sıra Türkiye İş Kurumu'nun il müdürlüklerine şahsen başvuru yapılabiliyor.

 İŞKUR bu uygulama ile işsiz kalınan dönemde işsizlik fonundan harcayarak kişilerin refah seviyesini yüksek tutmaya çalışmaktadır. Aşağıdaki yorum bölümünden İŞKUR projeleri hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşmanızı bekliyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.