EVİ OLMAYAN KALMASIN 60 AY "0" FAİZ

KOSGEB 3571 Yeni Eleman Alacak

 Bilim sanayi ve teknoloji bakanı Faruk Özlü yaptığı açıklamalar ile işsiz arkadaşların yüzünü güldürdü. KOSGEB kurumuna 3 bin 571 yeni personel alımı yapılacak. Kosgeb iş başvurusu yaparak sizde önümüzdeki dönemde yapılacak bu alımlardan yararlanabilir olanaklarına ulaşabilirsiniz.

kosgeb-is-basvurusu
KOSGEB Binlerce Eleman Alacak

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, geçtiğimiz günlerde bazı değerlendirmelerde bulundu ve bu değerlendirmeleri ile de bir çok kişiye müjdeyi vermiş oldu. Ekonomi için Kobilerin oldukça önemli olduğuna değinen Bakan Faruk Özlü, destek programlarının kurgusunu yaparken Kobilerin en doğru alanlara iletilmesi, kanalize edilmesi gerektiği ifadelerinde bulundu.  Bu konuşmalarının yanı sıra personel alımına ilişkin açıklamalarda yapan Bakan şöyle devam etti.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı’nda ilk çağrının başvurularının
onaylandığını, toplamda bin 377 projeye, yaklaşık 350 milyon lira destek ve 3 bin 571 yeni personel istihdamı sağlayacaklarını söyledi.

En Çok İstihdam Güneydoğu Anadoluya
KOBİGEL kapsamında 1,377 projeye, toplamda 3,571 yeni personelin alınacağın ve böylelikle bir çok kişiye iş imkanının sunulacağının müjdesini veren Bakan, bu alımların ne zaman yapılacağına dair bir açıklama yapmadı ve sözlerine en çok istihdamın yapıldığı bölgeler ile devam etti. İşte en fazla istihdamın yapıldığı bölgeler şöyle;
Personel istihdamında Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ni, 623 yeni istihdamla İç Anadolu, 587 yeni istihdamla Karadeniz, 561 yeni istihdamla Marmara, 407 yeni istihdamla Akdeniz, 329 yeni istihdamla Doğu Anadolu ve 238 yeni istihdamla Ege Bölgesi.

KOSGEB Kobigel iş olanaklarından yararlanmak için siztemizi takip etmeye devam edin. Aşağıdaki yorum bölümünden kamu kurumlarındaki projelerde oluşan iş olanakları hakkında düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

4 yorum:

 1. Kuaför salonu açmak istiyorum bütün evraklarim tamam nasıl bir yol izlemeliyim

  YanıtlaSil
 2. KOSGEB in böyle bir ilanı yok. Projeden yararlancak firmaların çalıştırması muhtemel eleman sayısı

  YanıtlaSil
 3. Ben rus dili ve edebiyatı ogretmeniyim. Bilgisayar bilgim iyidir. Rus, turk ve azeri dilleri arasında tercümanlık yapmaktayım. Ben de kendim için daimi olan bir işe girmek isterim.

  YanıtlaSil
 4. Eklemeği unutmuşum. Bir aydır ki Türkiye vatandaşlığımı da aldım

  YanıtlaSil

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.