NEF 3500 Personel Alımı Sözü Verdi

 FETÖ terör örgütünün başarısız darbe kalkışmasının ardından dünyası tek ses olarak açıklamalar yapmaya ve önümüzdeki dönemde yeni personel alımlarına hız kesmeden devam edeceklerini açıkladılar. Darbe girişimleri ardından iş dünyasının frene basıp beklemesi gerekirken demokrasi ardına sokaklara dökülen halktan da alınan enerji ile iş dünyası tam aksine personel alımlarında hız kesmeyeceklerini açıklıyor.

  İçinde bulunduğumuz durumu Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur’un şu sözleri çok iyi özetliyor: “Hükümetimiz ve halkımız ülke için üzerine düşeni yaptı. Şimdi sıra özel sektörde. Ülke kalkınması için bir ekonomik Kurtuluş Savaşı vermemiz gerek. Bunun için şirket kârlarını değil, toplumsal faydayı önceliğe almamız lazım. Şirketler bu cesaretin ve birliğin yarısını gösterebilse muazzam bir güç elde edilir. Bu aşamada dedik ki sadece devletten teşvik paketleri vs. beklemeyelim. Biz de bir şeyler yapalım.”

nef-is-ilanlari
NEF Eleman Alımları

Erden Timur, ekonomik kalkınma için Nef olarak yapacaklarını 4 ana başlıkta topladı:

1-14 Temmuz’a kadar bu yıl Türkiye’de bir proje daha yapalım
mı diye kararsızken, 15 Temmuz sonrası kararlılıkla 3 yeni projeye başlama kararı aldık. 1.5 milyar TL yatırım tutarında 3 yeni inşaata başlayacağız.

 2-Kâr amacı gütmeden hibe ettiğimiz 3 milyon TL’yle Nef Vakfı bünyesinde “Ekonomik Büyüme Fonu’nu hayata geçiriyoruz. Bu bütçeyi 6 yıl içinde 23 milyon TL’ye çıkarmayı hedefledik. Bu fon geleceğine inandığımız işlere ortalama 100 bin TL ile 500 bin TL arasında bağış yapacak. Tek istediğimiz işini bu kaynakla büyüten tekrar bu tutarı ileride vakfa geri döndürsün ki yeni işlere kaynak yaratabilelim.

3-En az 6 ay hiç eleman çıkarmayacağız. Ekonomi kötüye de gitse, ne olursa olsun istihdamı asla azaltmayacağız. Aksine bu yıl 3 yeni projemizde 3.500 yeni kişiyi daha istihdam edeceğiz.

4-Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınmasına katkı sunacak sivil toplum kuruluşları için de Ekonomik Büyüme Fonu’ndan ayrı olarak 5 milyon TL’lik kaynak ayırdık.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.