Tapu Kadastro 1500 Memur Alımı Yapacak

 Bildiğiniz üzere kamudaki memur alımı haberlerini ya sosyal medyadan yada görsel ve yazılı medyadan müjde maiyetinde duymaya başladık. Star gazetesinde yayınlanan habere göre Tapu ve Kadastro genel müdürlüğü toplamda 1500 kişilik memur alımı için Maliye bakanlığı ile iletişime geçmiş.

tapu-is-ilanlari
Tapu Kadastro Eleman Alımları

KPSS puanları ile alınacak teknik personelin Tapu ve Kadastro genel müdürlüğü içerisindeki iş yoğunluğunu azaltmak ve vatandaşa daha hızlı hizmet vermek için istihdam edileceği, öğrenilen bilgiler doğrultusunda alınacak personelin Maliye Bakanlığı'na ek bir bütçe yükü getirmeyeceği bildirildi. Personel giderlerinin döner sermayeden karşılanacağı bildirilirken, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin bu konuda "vatandaşların işlemlerini hızlandırın" şeklinde talimat verdiği bilinmektedir.  Tapu ve Kadastro Genel Müdür
Vekili Gökhan Kanal'ında personel sorunu ile ilgili sorunların giderilmesi için büyük bir çaba sarf ettiği ve yakın zamanda yapılacak personel istihdamı ile birlikte sorunların büyük ölçüde azaltılacağı öğrenildi.

 Tapu kadastro genel müdürlüğü ilan detayları yayınlandıkça sitemizde haberlerini yapacağız. Aşağıdaki yorum bölümünden Kamu Kurumlarındaki memur alımları ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşmanızı bekliyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.