EVİ OLMAYAN KALMASIN 60 AY "0" FAİZ

KPSS Şartsız Lise Mezunu Polis Alımları

 Polis olmak isteyenler için yeni bir haberimiz var. Hükümetin çıkardığı yeni bir kararname ile en az lise mezunu KPSS şartsız özel harekat polisleri alınacak. Daha detaylı bilgilere buraya tıklayarak ulaşabilir sizde polis olma şansı yakalayabilirsiniz.

polis-is-ilanlari
KPSS Şartsız Polis Alımları

Hükümetin, OHAL kapsamında çıkardığı ve bugün Resmi Gazete’de yayınlanan 671 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamesi uyarınca, askerliğini son 36 ay içinde tamamlamış, 28 yaşından gün almamış lise ya da dengi okul mezunları, KPSS sınavı aranmaksızın, özel harekat biriminde görevlendirilmek üzere, polislik için başvuruda bulunabilecekler. Başvuruda bulunanlar, mülakat ve fiziki yeterlilik testine tabi tutulacaklar. Bunları geçmeleri halinde ise polis olabilecekler.
SAHİL GÜVENLİK MENSUPLARI ARTIK “ASKERİ PERSONEL” DEĞİL, “KOLLUK PERSONELİ”

KPSS Şartsız Polis Alımı
Yine aynı KHK’da yapılan bir kanun değişikliği ile, Sahil Güvenlik Komutanlığı personeli, “askeri personel” statüsünden çıkarıldı. KHK ile Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın yapısını düzenleyen 2692 sayılı kanunda yapılan değişiklik ile, “askeri personel” ibaresi çıkarılarak, yerine “kolluk kuvveti” ibaresi koyuldu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.