PTT Personel Alımı Ne Zaman?

 2016 Yılının son günlerinde iş arayan arkadaşların belkide en fazla çalışmak istediği kurumlardan biri olan PTT personel alımlarını ele almak istiyoruz. 2017 PTT personel alımı ilanları ne zaman gelir? 2017 Yılında PTT kaç kişi alır? gibi sorularınıza burada yanıt vermeye çalışacağız. PTT iş başvuru formumuzu kullanarak en baştan CV bilgilerinizi insan kaynakları departmanına ulaştırmanız sizin yararınıza olacaktır.

ptt-is-ilanlari
PTT 2017 Personel Eleman Alımları

 Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi PTT 2017 yılında da yüzlerce yeni eleman alımı yapacaktır. PTT personel alımlarında ilköğretim, lise ve üniversite mezunu
personel alımlarını ayrı ayrı yapmakta farklı kadrolarda personel alımı rakamları açıklamaktadır.

PTT bilindiği gibi en son Mayıs 2016 tarihinde binlerce sözleşmeli personel alımı yapmıştı ve bu alımlarında sonuçları geç belli olduğu için adaylar sıklıkla eleştirilerde bulunmuştu. Yine milletvekilleri alım hakkında görüşmeler yaparken Cumhuriyet Halk Partisi vekili Erdin Bircan yaptığı açıklamasında PTT'nin personel alımı yapacak mı? Yapmayacak mı? Sorusu üzerine gözler PTT'ye çevrilmişti.

Bu sene düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavına toplam 6 milyon aday girdi ve adaylar ayrılan kontenjalardan pekte memnun değil. PTT şu an için her hangi bir alım yapmıyor ancak 2017 yılı içerisinde özellikler KPSS'ye giren ve sonucu açıklanan adaylar arasından personel alımı yapması bekleniyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.