2017 Asgari Ücret Düşmeyecek

 Gelir vergisinin asgari ücretliye vurup vurmaması tartışmalarına Bakan Naci Ağbal son verdi. Özellikle sosyal medyada konu olan gelir vergisi tartışmaları güncel medya haberlerine de yansımıştı. Memurlar ve yüksek maaşlı çalışanlara vuran gelir vergisi Asgari ücretliye vursaydı maaşlarında 100 tl gibi bir rakam azalacaktı.

asgari-ucret
Asgari Ücret Düşmeyecek

2017 yılına girilmesi ile asgari ücretin bin 404 lira seviyesine getirildiği duyuruldu ancak yine asgari ücretin düşüp düşmeyeceğine ilişkin sorular
sorulmaktaydı. Bakan Naci Ağbal konu hakkında açıklama yaptı.

Asgari Ücret Düşmeyecek

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenmekte olan toplantıya katılan Maliye Bakanı Naci Ağbal asgari ücret tutarının düşüp düşmeyeceğine ilişkin bazı açıklamalar yaptı.

Buna göre Maliye Bakanı Naci Ağbal asgari ücretin düşmeyeceğini ve bin 404 liranın altına inmeyeceğini açıklarken Bunu da asgari geçim indiriminde yapacağımız düzenlemeyle sağlayacağız ifadelerini kullandı. Her ne kadar bu tür haberlerin gerçek olmadığı asgari ücret ile çalışanlar tarafından bilinmekte olsa da Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın böyle bir açıklama yapması işçiler tarafından hoşnut karşılandı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.