BTK 45 Memur Alımı Yapacak

 BTK Yani Bilgi Teknoloji iletişim kurumu yeni personel alımları için ilanlar yayınlıyor. Sizde aşağıdaki farklı kadrolar için başvurunuzu yapabilir kamuda çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz. BTK memur alımlarını uzman yardımcısı kadrolarında yapacak olup kendi sözlü ve yazılı sınavlarını yapacaktır.

btk-memur-alimi
BTK Personel Alımları

 Adaylardan, Sosyal bilimler alanında, üniversitelerin; siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakültelerinin işletme, iktisat, maliye, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, kamu yönetimi ve siyaset bilimi ile kamu yönetimi bölümü mezunlarından 5 Uzman yardımcısı, Hukuk alanında avukatlık ruhsatına sahip hukuk fakültesi mezunlarından 20 Uzman Yardımcısı, Mühendislik alanında üniversitelerin, elektrik-elektronik, elektronik, elektronik ve haberleşme, telekomünikasyon ve bilgisayar mühendisliği mezunlarından 20 Uzman yardımcısı
olmak üzere 45 kişi alınacak. Genel olarak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları, Sınavın yapılacağı yılın ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olmak, 2015 veya 2016 yıllarında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 puan almış olmak, Sosyal bilimler alanında KPSSP40, Mühendislik alanında KPSSP2 ve Hukuk alanında KPSSP79 puan türleri aranacak olup en yüksek puandan en düşük puana kadar sıralama ile alınacaktır. Kadro sayısının 20 katı kadar aday çağırılacaktır. Başvuru şartlarına uygun olan adayların başvuruları kabul edilecektir.

Başvuruda bulunacak olan adaylar, 16 Ocak 2017 tarihi ile 20 Ocak 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, Eskişehir Yolu 10. Km. No: 276 Çankaya/ANKARA adresine şahsen ya da posta ile yapılacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.