Sağlık Bakanlığı 16 Bin Personel Alacak

 2017 yılı bir çok kamu kurumu için personel istihdamında rekorlar ile geçecek. Sağlık bakanlığı da 2017 yılında toplamda 16 bin kişilik personel alımı yapacak. Her sene binlerce kişiye istihdam olanağı yaratan kurum bu sene de özellikle sağlık personeli alımlarında rekor kıracak. Özellikle FETÖ terör örgütünün elemanlarının meslekten ihracı ile ortaya çıkan açığın kapanması için çok sayıda yeni personel alımı yapılacak. Yapılan açıklamalara göre Sağlık Bakanlığı 2017 yıl içerisinde toplamda 16 bin yeni personel alımları ile beraber ihtiyaç durumunda rakamlar arttırılabilecek.

memur-alimi
2017 Sağlık Bakanlığı Personel Alımları

Kamuda Sözleşmeli Personel Kavramı

Bilindiği gibi FETÖ'nün darbe girişimi yapması ve memurların daha nitelikli çalışması için kamuya sözleşmeli kavramı getirildi. Memur sayısının çok olması ve aday sayısının da yeterli düzeyde olmasından dolayı personel alımı  yapan kurumlar sözleşmeli
personel alımı gerçekleştirmektedir. Sağlık Bakanlığı'da 2017 yılında 16 bin sözleşmeli personel alacak.

Acil sağlık hizmetleri için 220 personel, toplum sağlığı merkezleri için bine yakın personel, sağlık evlerinde binden fazla personel, ilçe sağlık müdürlüklerine 60 personel, yataklı tedavi kurumlarına 10 binden fazla personel, Türkiye Halk Sağlığı kurumuna ise 500'e yakın personel alımı yapılması bekleniyor. Yıl içerisinde Sağlık Bakanlığından resmi internet sitesi ve Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile personel alım bildirileri yayımlaması beklenmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.