1 Milyon Kişiye Ayda 900 TL Ödenecek

 İşsizliğin durmadan arttığı şu günlerde Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yaptığı açıklama ile işsiz gençlere umut ışığı oldu. İşverenlerin personel alımını arttırması niyeti ile Bakan yeni personel maaşının yarısının devlet tarafından öndeneceğini söyledi.

maas
İşsizliği Azaltacak Proje

Maaşlarının Yarısı Bizden!


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yaptığı konuşmasında işsizlik rakamlarına değinerek bu rakamın %11,8 olduğunu ve milyonlarca gencin işsiz olduğunu dile getirdi. Yaptıkları çalışma ile bir milyon - bir buçuk milyon arası gence istihdam
alanı teşvik edeceklerini ve İŞKUR'un da yeni çalışmalar yaptığını duyuran Mehmet Müezzinoğlu gençlerin iş bulabilmesi için iş yeri sahiplerinin gençlere verecekleri maaşın yarısının Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından karşılanacağını duyurdu.

Maaşlarının yarısının devlet tarafından karşılaması ile işsizlik oranlarının ciddi şekilde düşüş göstermesi beklenmekte olup bir yıl süre ile iş yerlerinin adaya maaşlarının yarısını vermesi ve sigorta primini de yatırmaması (devlet tarafından yatırılması) beklenmektedir. Buna göre her iş yeri bu çalışma ile +1 personel daha alabilecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.