Bekir Bozdağ 'Zabıt Katibi, İnfaz Koruma Memuru ve İcra Katipleri Alınacak'

 Kamu ve özel sektördeki personel alımı açıklamalarına Adalet bakanlığı da katıldı. Adalet bakanı Bekir Bozdağ televizyonda katıldığı bir programda önümüzdeki günlerde Zabıt Katibi, İnfaz Koruma Memuru ve İcra katipleri alımı yapacaklarını belirtti. Her sene binlerce personel alımı yapan Adalet bakanlığının bu sene de yeni personel alımlarında rakamları yüksek tutacağına inanıyoruz. KPSS sonucuna göre yapılan memur alımlarının şartları ve kadro dağılımı henüz belli değil.

adalet-bakanligi-is-ilanlari
Adalet Bakanlığı 2017 Memur Alımları

Binlerce Personel Alımı Yapılacak


Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, katıldığı televizyon programında pek çok soruya yanıt verirken personel alımları hakkında da duyurular yaptı. Geçtiğimiz günlerde konuşmasında mahkemelerde açıkların olmaması için stajlarına devam eden binlerce
hakim ve savcı adayının görevine başladığını duyuran Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 3 Haziran 2017 tarihinde yeni mezunlardan 2 bin ve eski mezun olup avukat görevini yapanlar arasından ise toplam 750 hakim ve savcı alımı yapacaklarını duyurmuştu.

TRT Haber ekranlarında soruların yanıtlarını açıklayan Bakan Bekir Bozdağ, 2017 yılı personel alımı hakkında değerlendirmeler yaparak 2016 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavı ile yeni Zabıt Katibi, İnfaz Koruma Memuru, ve İcra Katibi alımı yapacaklarını da duyurdu. Ancak Zabıt Katibi, İnfaz Koruma Memuru, İcra Katibi alımları için kaç kişilik kontejan düşünüldüğü konusunda net bir yanıt alınamadı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.