Hedef 2 Milyon Kişiye İş

 İstihdam seferberliği girişimi ile ülkemizin işsizlik oranını tek rakama düşürmeye çalışan yetkililer yeni bir hedef ile 2 milyon kişiye kadar iş olanağı sağlanabileceğini vurguladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katkıları ile gerek kamuda gerekse özel sektörde bir çok kurum binlerce kişilik personel alımı yapacağını duyurdu.

istihdam-seferberligi
2 Milyon Kişiye İş

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, istihdam seferberliğine ilişkin, "Yeni iş gücüne katılacakların, işveren prim maliyetlerinin tamamını 2017 yılı
içinde hükümet olarak biz karşılayacağız. Hükümet olarak hedefimiz 1,5 milyon ama özel sektörün gayretiyle bu hedefe 2 milyon diyebiliriz." dedi.

Bakan Tüfenkci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir süre önce Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi Şurası'nı gerçekleştirdiklerini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı bu toplantıda, istihdamda seferberlik ilan edildiğini anımsattı.

İşverenlerin, oda ve borsa başkanları ile çeşitli sektör temsilcilerinin istihdam sözü verdiğini, hükümetin de ilave istihdam için 735 lira katkı sağladığını anlatan Tüfenkci, Türkiye için 2017'yi yatırım yılı olarak düşündüklerini, birçok sektörde istihdam konusunda önemli gelişmelerin yaşanacağını ifade etti.
Tüfenkci, her sektörün kapasitesinin ne olduğunu bildiğini ve Türkiye'nin referandumdan sonra nereye gideceğini bildiği için de istihdam konusunda güzel bir çalışma başlattığını vurgulayarak, "Bunun takipçisi olacağız. Öncelikle hükümet programında ve Başbakan Binali Yıldırım'ın Ekonomi Koordinasyon Kurulunda açıkladığı ilave 1,5 milyon istihdam hedefliyoruz. Yeni iş gücüne katılacakların, işveren prim maliyetlerinin tamamını 2017 yılı içinde hükümet olarak biz karşılayacağız. Hükümet olarak hedefimiz 1,5 milyon ama özel sektörün gayretiyle bu hedefe 2 milyon diyebiliriz." değerlendirmesinde bulundu.

1 yorum:

  1. 2010 yılında mezun oldum çalmadığım kapı kalmadı Hiç birinize inanmıyorum.

    YanıtlaSil

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.