İş Bulmak İçin 6 Yol

 İş arayanlar için hazırladığımız 6 maddelik tavsiyemizi aşağıda sıralıyoruz arkadaşlar. Mutlaka ama mutlaka iş bulmak için bu 6 maddeyi göz önünde bulundurun. İş bulmak zor, istediğin işi bulmak daha zor ama bir yerden başlamalı değil mi?

is-bulmak
İş Bulmak İsteyene 6 Tavsiye

 İş arayanlar için hayati önem taşıyan 6 maddeyi sıralayalım:


1- Eksiksiz mükemmel bir iş yoktur, aramayın...
 İnsanlar sevdiği işi yaparken bile sıkılabilir, o yüzden mükemmel kusursuz bir iş aramayın, yoktur. Kendinizi iyi ifade edebileceğiniz ve mesleğiniz ile ilgili işlere yönelmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

2- Başvurularınız Farklı Olsun...
 Herkes aynı işe iş başvurusu yapıyor. Sizin diğerlerinden sıyrılmanız lazım. Bunun için etkileyici bir ön yazı yada video başvurusu hazırlayın.

3- Bağlantılarınızı iyi oluşturun...

 Özellikle sosyal medyada işiniz ile alakalı sayfalar ve gruplara abone olarak ikili ilişkilerinizi geliştirebilir size yararlı insanlarlar tanışabilirsiniz. Örneğin
elektrik teknikerleri için bir çok sosyal sayfa vardır ve iş alanında güzel sohbetler yaşanmaktadır.

4- "Biz Sizi ararız" laflarını çok kafanıza takmayın...

 Reddedilmek başınıza çok gelecektir. Yüzlerce başvuru yaparsınız ve mutlaka birinden olumlu sonuç alırsınız. Reddedilmek sizi yıldırmasın.

5- Harekete Geçin...

 Oturduğunuz yerde iş sizi bulmaz sizin aramaya çıkmanız lazım. CV'lerinizi fabrikaya yada firmalara elden teslim ediniz.

6 - Yarı zamanlı yada geçici işler yapmaktan çekinmeyin...

 Zaten halihazırda bir çok firma deneme süresi altında geçici iş vermektedir. Sizde geçici işler yada yarı zamanlı part-time işlerde şansınızı deneyin. Bu tip işler sonucunda devamlı olarak işe alınan çok kişi vardır.

1 yorum:

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.